14 лютого 2022 року у дистанційному режимі відбулася настановча конференція з педагогічної (асистентської) практики студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) у якій взяли участь студенти групи Інф-54О та викладачі-керівники практики від кафедри загальної математики та методики навчання інформатики.
Керівник практики від факультету доцент Собчук Оксана Миколаївна ознайомила присутніх з метою, завданнями практики та її змістом; розкрила особливості планування роботи на період проходження практики, складання індивідуального плану та планування навчальної, наукової, методичної, організаційної та виховної робіт; звернула увагу магістрів на необхідності ознайомлення їх з особливостями організації навчального процесу у закладах вищої освіти та роботою випускової кафедри, з нормативними документами вищої школи.


23 та 24 грудня на кафедрі загальної математики та методики навчання інформатики відбулися захисти випускних кваліфікаційних робіт студентів спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика).
Здобувачі освіти другого (магістерського) рівня презентували свої перші вагомі наукові доробки. Члени державної екзаменаційної комісії та її голова доктор технічних наук, професор Литвин Василь Володимирович відзначили, що тематика магістерських робіт є актуальною та відповідає реаліям сьогодення.
Наукові роботи вирізнялися і елементами новизни, і практичним застосуванням, що викликало жваву дискусію та цікаві запитання від членів екзаменаційної комісії. Студенти давали аргументовані відповіді, демонстрували високий рівень фахової підготовки, креативність і нестандартне мислення у розв’язанні поставлених задач.
Сподіваємося, що започатковані дослідження на рівні магістерських робіт стануть основою для реалізації наших випускників у професійній науково-педагогічній діяльності.

22 грудня студенти групи Інф-45О спеціальності 014 «Середня освіта (Інформатика)» представили до захисту курсові роботи зі спеціалізації «Web-технології та інформаційний аналіз». Тематика курсових робіт була актуальною і різноманітною. Всі роботи виконані на рівні сучасних досягнень, з використанням доцільних технологій і засобів розробки.
Під час захисту здобувачі першого рівня вищої освіти показали свої професійні навички розробки веб-ресурсів, знання сучасних тенденцій розвитку клієнтських та серверних технологій веб-програмування.



14 грудня 2021 року відбулася зустріч членів групи забезпечення, гаранта та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) з метою обговорення ОПП «Середня освіта. Інформатика».
Заслухали магістрів другого року навчання, які надали свої зауваження та пропозиції щодо змісту, форм та методів навчання за освітньо-професійною програмою для подальшого її удосконалення (Книш Ю, Приходько Л. та ін.).
Здобувачі освіти першого року навчання мали змогу поставити низку питань до гаранта, доц. Собчук О.М., уточнити для себе ті чи інші положення, отримати відповідні коментарі від членів групи забезпечення, завідувача кафедри загальної математики та методики навчання інформатики, доц Хомяк М.Я.
Було підкреслено важливість і доцільність таких зустрічей для подальшої оптимізації ОПП шляхом своєчасного реагування на зміни у педагогічній освіті та внесення відповідних коректив до наповнення ОПП.








Детальніше за посиланням
 |
29 листопада 2021 р. відбулася зустріч здобувачів освіти спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика), викладачів кафедри загальної математики та методики навчання інформатики з вчителями інформатики: Троцюк Оленою Петрівною (ліцей №3 імені Лесі Українки м. Ковель) і Галалюк Наталією Анатоліївною (Рокинівський ліцей №38 Луцької міської ради).
Відкрила зустріч завідувач кафедри, доцент Хомяк М.Я., яка наголосила, що такі заходи є важливими для здобувачів освіти і стали уже традиційними на кафедрі і загалом на факультеті.
Наталія Анатоліївна познайомила студентів з організацією дистанційного навчання у Рокинівському ліцей №38, зупинившись на «Положенні про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», взаємодії між учасниками освітнього процесу, вимогаг до вчителя, що працює в системі дистанційного навчання, та платформах, котрі використовуються для навчання школярів.
|
Олена Петрівна поділилась власним досвідом використання ігрових технологій на уроках інформатики з метою мотивації до навчання учнів початкових класів. Педагог детальна проаналізувала онлайн сервіси, які використовує на заняттях: LearningApps, Quizizz, Wizer.me, Wordwall, Baamboozle, Online Test Pad.
Зустріч була інформативною та цікавою. |









Детальніше за посиланням
8 листопада 2021 р. було проведено круглий стіл із залученням фахівців кіберполіції у Волинській області, зокрема майора поліції Марицького А.О. для студентів факультету інформаційних технологій і математики.
В діалогу семінару було обговорено актуальні питання діяльності структурних підрозділів кіберполіції, зокрема кримінальну відповідальність за правопорушення в сфері комп’ютерних злочинів, особливості розслідування цифрових злочинів, а також розглянули особливості діяльності фахівців кіберполіції.
Детальніше за посиланням
7 жовтня 2021 року на факультеті інформаційних технологій і математики відбулася зустріч викладачів та здобувачів освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Математика) та Середня освіта (Інформатика) з учителем математики Комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс №26 Луцької міської ради Волинської області», заслуженим учителем України Коць Тамарою Григорівною. Тамара Григорівна перебувала в університеті як стейкхолдер з метою удосконалення освітньо-професійної програми зі спеціальностей 014 Середня освіта (Математика) та Середня освіта (Інформатика). Відкрила зустріч гарант ОП доцент Швай О.Л., яка наголосила на важливості підготовки сучасного вчителя, який володіє компетентностями, закладеними в новий професійний стандарт вчителя. Зустріч із Тамарою Григорівною була надзвичайно інформативною, адже педагог ділилася з нами своїми напрацюваннями. Вона наголосила на важливості міжпредметних зв’язків, розповіла про проведення нестандартних бінарних уроків.



26 травня 2021 р. відбувся міський семінар «Особливості і тенденції професійної підготовки майбутнього вчителя», присвячений обговоренню освітніх програм, згідно з якими відбувається підготовка майбутніх учителів.
 |
Щодо теоретичної та практичної підготовки таких фахівців під час зустрічі дискутували запрошені професіонали-практики з провідних освітніх закладів м. Луцька: директор КЗ «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 25 Луцької міської ради Волинської області» Віктор Цейко; заступник директора з навчально-виробничої роботи КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Олена Пуш; учитель інформатики КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9 Луцької міської ради» Ярослав Волинець; доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО Тетяна Трачук; викладачі інформатики Луцького педагогічного коледжу Лариса Констанкевич, Тарас Лехіцький, Мар’яна Радкевич; викладач математики Луцького педагогічного коледжу Віктор Корнелюк.
Завідувач кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Марія Хомяк представила освітню програму «Середня освіта. Інформатика», яка розроблена проєктною групою фахівців на чолі з гарантом ОПП – деканом ФІТіМ, доцентом Світланою Яцюк.
Педагоги взяли участь в обговоренні ОПП; націлили на шляхи розв’язання основних проблем при підготовці фахівців; вказали на особливості та тенденції підготовки вчителів інформатики та математики; запропонували цінні рекомендації та поради щодо формування фахових компетентностей і результатів навчання наших здобувачів вищої освіти.
Детальніше за посиланням 1
Детальніше за посиланням 2
|
22 квітня 2021 року відбулася зустріч декана факультету інформаційних технологій і математики ВНУ імені Лесі Українки доц. Світлани Яцюк, завідувачів кафедр: теорії функцій та методики навчання математики - доц. Світлани Гембарської, комп'ютерних наук та кібербезпеки Тетяни Гришанович, математичного аналізу та статистики- доц. Оксани Мекуш, загальної математики та методики навчання інформатики доц. Марії Хомяк, а також гарантів та представника групи забезпечення освітніх програм бакалавра цих кафедр: доц. Тетяни Волошиної, доц. Інни Кальчук, доц. Ольги Швай з начальником навчального відділу Любов Заєць та в.о. начальника навчально-методичного відділу забезпечення якості вищої освіти ВНУ імені Лесі Українки Наталією Балабухою.
Зустріч була присвячена різним питанням щодо особливостей освітньо-професійних програм та навчальних планів, а також було обговорено робочі моменти майбутніх акредитацій спеціальностей факультету ФІТІМ.


Детальніше за посиланням

5 квітня 2021 року студенти спеціальностей 125 Кібербезпека, 122 Комп’ютерні науки та 014 Середня освіта (Інформатика) взяли участь в он-лайн зустрічі із ІТ Академією SoftServe.
У програмі заходу розглядалися наступні питання:
- API Economy і чому це перспективно.
- Для чого створювати API.
- Хто такі System Integration Engineers.
- Які перспективи росту цього напрямку.
- Твої кроки на шляху до System Integration Engineer.
Студенти отримали цікаву та корисну для себе інформацію та розглянули нові перспективи для себе.

01.04.21 студенти ФІТіМ долучилися до надзвичайно цікавої і пізнавальної розмови з представником компанії Comarch Олексієм Соколовим Head of Delivery @ Comarch, PMO, Project/program manager (Польща).
Зустріч проходила в рамках соціально-освітнього проекту Школи ІТ професіоналів "ProfIT" при національному аерокосмічному університеті імені Жуковського (ХАІ).
Тема розмови ,,МЕНЕДЖМЕНТ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ АВТОМАТИЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ: ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ, МЕНЕДЖМЕНТ, РОЛІ".

18 березня 2021 р. на факультеті інформаційних технологій і математики відбулась зустріч студентів спеціальностей комп’ютерні науки, кібербезпека та середня освіта (інформатика) із представником компанії Astound Романом Лободою. Темою зустрічі була «Перша робота в ІТ. З чого розпочати, якщо немає досвіду?». Спікер розповів про особливості практичної роботи в сфері інформаційних технологій, про пошук першого місця роботи, про особливості проведення інтерв’ю, особливо першого.
 |
12 лютого 2021 року відбулася он-лайн зустріч членів кафедри загальної математики та методики навчання інформатики з магістрами спеціальності Середня освіта (Інформатика) з метою організації навчально - наукового процесу та обговорення ОП. Формат відкритого діалогу допомагає не лише проінформувати студентів про можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії та варіативної складової освітньої програми, але й надати магістрам вичерпні відповіді на усі запитання щодо написання випускної магістерської роботи та можливості апробації результатів.
Детальніше за посиланням
|
9 лютого 2021 року на розширеному засіданні студради і старостату ФІТіМ відбулась відкрита розмова з деканом факультету інформаційних технологій і математики доц. СВІТЛАНОЮ ЯЦЮК.
 |
Очільник факультету наголосила на тому, що саме студенти можуть брати активну участь в обговоренні освітніх програм, вносити пропозиції, щодо їх змін,а також корекції в навчальних планах, націлила студентів на можливість вибору освітніх траєкторій.
Декан запросила студентів активніше взяти участь в опитуванні, націлила не соромитись і виражати свої пропозиції, щодо форм роботи викладачів і, щодо навчального процесу загалом, з метою його вдосконалення.
Декан поділилася зі студентами радісною новиною про оновлення матеріально-технічної бази факультету: наголосила про завершення ремонту в аудиторіях і закупівлю нових меблів для їх заповнення, вказала на оновлення технікою комп'ютерних класів, проінформувала про створення і наповнення приладами лабораторії ,,Захисту інформації". Відкриті розмови студентів з адміністрацією факультету інформаційних технологій і математики вже стали традицією. Доступність деканату радує студентів і надихає їх до співпраці і навчання.
|
Детальніше за посиланням

Про нову концепцію розвитку Штучного Інтелекту в Україні, прийняту сьогодні, та, загалом, чи є майбутнє Штучного Інтелекту в Україні?
Відповіді на ці та багато інших запитань ми почули 2.12.2020 о 18:00 на відкритій online лекції, серію яких організовує фундатор Школи ІТ-професвоналів "ProfIT", доцент кафедри штучного інтелекту Національного аерокосмічного університету імені М.Є.Жуковського "ХАІ" ДМИТРО ЧУМАЧЕНКО.
Захід відбувся за участі студентів ФІТіМ Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Спікерам заходу був ОЛЕКСАНДР КРАКОВЕЦЬКИЙ - CEO @ DevRain, CTO @ ДонорUA, Microsoft AI most valuable professional.
Тема лекції надзвичайно цікава і актуальна. УКРАЇНА НА СВІТОВІЙ МАПІ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ.
25 листопада 2020 р. відбувся майстер-клас з методики навчання інформатики для студентів спеціальностей Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Математика) та Математика факультету інформаційних технологій і математики. Вчитель інформатики Бондарчук Жанна Ананіївна поділилася досвідом своєї роботи щодо використання сучасних методів навчання у процесі викладання інформатики. В процесі спілкування студенти отримали відповіді на запитання, що стосуються організації різних типів уроків з використанням сучасних методів навчання.
Детальніше за посиланням

3 листопада 2020 року на факультеті інформаційних технологій і математики відбулася лекція від стейкхолдерів (Служба безпеки України у Волинській області) зі студентами І – ІІ курсів спеціальностей 125 Кібербезпека, 122 Комп’ютерні науки, 113 Прикладна математика, 014 Середня освіта. Інформатика. Тема лекції: «Гібридні війни». Висвітлено поняття гібридних війн, їх основних елементів. В ході проведення лекції були обговоренні актуальні проблеми забезпечення інформаційної безпеки держави в умовах гібридної війни. Розглядались питання правил протидії гібридній агресії Російської Федерації проти України, форми та засоби ведення гібридної війни.