
На нинішньому святі фундаментальна краса математики й ІТ-технологій проявилася не тільки у змістовних доповідях, ґрунтовних теоремах і формулах, але й у підбірці мудрих висловів видатних математиків і фундаторів ІТ. Крилаті фрази, які майоріли на вивісках, спонукали до розвитку мислення і водночас так гарно прикрашали поверх.

День кафедри загальної математики та методики навчання інформатики розпочала її завідувач, доцент Марія Хомяк. У своїй доповіді вона зупинилася на історії розвитку кафедри, окреслила коло наукових інтересів кожного викладача та продемонструвала результати науково-методичної роботи. Цікавим і пізнавальним для студентів був перегляд світлин із роботи щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Математика. Інформаційні технології. Освіта».


Доцент кафедри Оксана Собчук провела майстер клас «Журнал оцінок в Moodle та його налаштування відповідно до програми навчальної дисциплінии». Захід викликав інтерес у викладачів факультету та студентів, які взяли активну участь в обговоренні.


Надзвичайно вагомим заходом був міський семінар «Особливості і тенденції професійної підготовки майбутнього вчителя», присвячений обговоренню освітніх програм, згідно з якими відбувається підготовка майбутніх учителів. Щодо теоретичної та практичної підготовки таких фахівців під час зустрічі дискутували запрошені професіонали-практики з провідних освітніх закладів м. Луцька: директор КЗ «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 25 Луцької міської ради Волинської області» Віктор Цейко; заступник директора з навчально-виробничої роботи КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Олена Пуш; учитель інформатики КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9 Луцької міської ради» Ярослав Волинець; доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО Тетяна Трачук; викладачі інформатики Луцького педагогічного коледжу Лариса Констанкевич, Тарас Лехіцький, Мар’яна Радкевич; викладач математики Луцького педагогічного коледжу Віктор Корнелюк.


Завідувач кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Марія Хомяк представила освітню програму «Середня освіта. Інформатика», яка розроблена проєктною групою фахівців на чолі з гарантом ОПП – деканом ФІТіМ, доцентом Світланою Яцюк.
Гарант освітньої програми «Середня освіта. Математика», заступник декана з наукової роботи Ольга Швай представила програму та навчальний план.
Педагоги взяли участь в обговоренні ОПП; націлили на шляхи розв’язання основних проблем при підготовці фахівців; вказали на особливості та тенденції підготовки вчителів інформатики та математики; запропонували цінні рекомендації та поради щодо формування фахових компетентностей і результатів навчання наших здобувачів вищої освіти.



Не залишила байдужими і викладачів факультету, і студентів дискусія «Яку платформу дистанційного навчання обрати вчителеві. Обговорення популярних сервісів». Модератори заходу – доценти Оксана Собчук, Лариса Ройко, Інна Микитюк. До дискусії були запрошені студенти ІІ–V курсів спеціальності «Середня освіта (Інформатика)». Магістранти, які вже працюють учителями в закладах середньої освіти міста Луцька підготували презентації та поділилися власним досвідом організації дистанційної взаємодії «вчитель–учень» в умовах карантину. Студенти молодших кусів проаналізували велику кількість онлайн-сервісів і ресурсів для підтримки дистанційного навчання. Зібрані матеріали систематизовані на віртуальній дошці Lino.
Відкрита онлайн-лекція «Особливості підготовки обдарованих учнів до олімпіад і конкурсів з інформатики», яку провів учитель інформатики КЗ «Луцький НВК “Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського” Луцької міської ради Волинської області», методист відділу інформатики та ІКТ ВІППО Ігор Гісь, зацікавила великий загал студентів і викладачів саме порушеними актуальними питаннями сьогодення вчителя математики.
На третій день тижня факультету студентське самоврядування підготувало для здобувачів освіти справжнє випробування. MIND GAMES – інтелектуально-розважальна гра для перевірки загальної ерудованості наших студентів і їхнього інтелектуального розвитку: пропонувалося зібрати слово з перемішаних букв, відбувся раунд ерудит, фото- та відеотури. Запитання стосувалися усіх сфер: від уміння розпізнати музику Вівальді до знань історії Київської Русі. Змагалося 7 команд. Студенти гарно провели час, а переможці отримали шикарні призи – круту символіку студентського самоврядування та солодощі. Сподіваємося, що захід відбуватиметься на постійній основі та за участі викладачів!
Ніна ПАДАЛКО, заступник декана з навчально-виховної роботи, профорієнтації та промоції
Фото: студентка третього курсу Надія ПОЖАР