Математика, ІТ-технології та творчість на факультеті інформаційних технологій і математики сплетені воєдино

від Moshan, 30 травня, 2021
Переглянути на сайті
мат

На нинішньому святі фундаментальна краса математики й ІТ-технологій проявилася не тільки у змістовних доповідях, ґрунтовних теоремах і формулах, але й у підбірці мудрих висловів видатних математиків і фундаторів ІТ. Крилаті фрази, які майоріли на вивісках, спонукали до розвитку мислення і водночас так гарно прикрашали поверх.

мат

День кафедри загальної математики та методики навчання інформатики розпочала її завідувач, доцент Марія Хомяк. У своїй доповіді вона зупинилася на історії розвитку кафедри, окреслила коло наукових інтересів кожного викладача та продемонструвала результати науково-методичної роботи. Цікавим і пізнавальним для студентів був перегляд світлин із роботи щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Математика. Інформаційні технології. Освіта».

матмат

Доцент кафедри Оксана Собчук провела майстер клас «Журнал оцінок в Moodle та його налаштування відповідно до програми навчальної дисциплінии». Захід викликав інтерес у викладачів факультету та студентів, які взяли активну участь в обговоренні.

матмат

Надзвичайно вагомим заходом був міський семінар «Особливості і тенденції професійної підготовки майбутнього вчителя», присвячений обговоренню освітніх програм, згідно з якими відбувається підготовка майбутніх учителів. Щодо теоретичної та практичної підготовки таких фахівців під час зустрічі дискутували запрошені професіонали-практики з провідних освітніх закладів м. Луцька: директор КЗ «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 25 Луцької міської ради Волинської області» Віктор Цейко; заступник директора з навчально-виробничої роботи КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Олена Пуш; учитель інформатики КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9 Луцької міської ради» Ярослав Волинець; доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО Тетяна Трачук; викладачі інформатики Луцького педагогічного коледжу Лариса Констанкевич, Тарас Лехіцький, Мар’яна Радкевич; викладач математики Луцького педагогічного коледжу Віктор Корнелюк.

матмат

Завідувач кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Марія Хомяк представила освітню програму «Середня освіта. Інформатика», яка розроблена проєктною групою фахівців на чолі з гарантом ОПП – деканом ФІТіМ, доцентом Світланою Яцюк.

Гарант освітньої програми «Середня освіта. Математика», заступник декана з наукової роботи Ольга Швай представила програму та навчальний план.

Педагоги взяли участь в обговоренні ОПП; націлили на шляхи розв’язання основних проблем при підготовці фахівців; вказали на особливості та тенденції підготовки вчителів інформатики та математики; запропонували цінні рекомендації та поради щодо формування фахових компетентностей і результатів навчання наших здобувачів вищої освіти.

матматмат

Не залишила байдужими і викладачів факультету, і студентів дискусія «Яку платформу дистанційного навчання обрати вчителеві. Обговорення популярних сервісів». Модератори заходу – доценти Оксана Собчук, Лариса Ройко, Інна Микитюк. До дискусії були запрошені студенти ІІ–V курсів спеціальності «Середня освіта (Інформатика)». Магістранти, які вже працюють учителями в закладах середньої освіти міста Луцька підготували презентації та поділилися власним досвідом організації дистанційної взаємодії «вчитель–учень» в умовах карантину. Студенти молодших кусів проаналізували велику кількість онлайн-сервісів і ресурсів для підтримки дистанційного навчання. Зібрані матеріали систематизовані на віртуальній дошці Lino.

Відкрита онлайн-лекція «Особливості підготовки обдарованих учнів до олімпіад і конкурсів з інформатики», яку провів учитель інформатики КЗ «Луцький НВК “Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського” Луцької міської ради Волинської області», методист відділу інформатики та ІКТ ВІППО Ігор Гісь, зацікавила великий загал студентів і викладачів саме порушеними актуальними питаннями сьогодення вчителя математики.

На третій день тижня факультету студентське самоврядування підготувало для здобувачів освіти справжнє випробування. MIND GAMES – інтелектуально-розважальна гра для перевірки загальної ерудованості наших студентів і їхнього інтелектуального розвитку: пропонувалося зібрати слово з перемішаних букв, відбувся раунд ерудит, фото- та відеотури. Запитання стосувалися усіх сфер: від уміння розпізнати музику Вівальді до знань історії Київської Русі. Змагалося 7 команд. Студенти гарно провели час, а переможці отримали шикарні призи – круту символіку студентського самоврядування та солодощі. Сподіваємося, що захід відбуватиметься на постійній основі та за участі викладачів!

 

Ніна ПАДАЛКО, заступник декана з навчально-виховної роботи, профорієнтації та промоції

Фото: студентка третього курсу Надія ПОЖАР

Image
мат