Управління Служби безпеки України у Волинській області інформує про небезпечні схеми, які використовують спецслужби країни-агресора для залучення громадян України, зокрема неповнолітніх, до підривної діяльності проти об’єктів критичної інфраструктури залізничної галузі.

Зокрема, в месенджері «Телеграм» й інших соціальних мережах з’являються оголошення з пропозиціями легкого заробітку шляхом пошкодження (підпалу) залізничного майна. Особи, які виявляють зацікавленість, отримують детальні інструкції та вказівки щодо місця та способу виконання протиправних дій.
Варто пам’ятати, що навіть підготовка до таких дій розцінюється як злочин і кваліфікується за статтею 113 Кримінального кодексу України (Диверсія). В умовах воєнного стану за це передбачено суворе покарання – позбавлення волі на строк 15 років або довічне ув’язнення.
Для підвищення рівня обізнаності та захисту студентської молоді практичний психолог Тетяна Кулик розробила спеціальну інформаційну пам’ятку, яка допоможе розпізнати маніпуляції в мережі, уникнути небезпечних ситуацій і вберегти себе від злочинних схем.
Студенти нашого Університету мають можливість отримати індивідуальну психологічну підтримку з питань безпеки в інтернеті та протидії маніпуляціям у кабінеті 134 головного корпусу (проспект Волі, 13).
Просимо поширити цю пам’ятку серед студентів!
Будьте уважними й обережними в інтернеті! Не піддавайтеся на сумнівні пропозиції та не ставайте інструментом у руках зловмисників. Якщо ви або ваші знайомі зіткнулися з подібними ситуаціями – негайно повідомляйте правоохоронні органи.
Тетяна КУЛИК,
практичний психолог відділу
молодіжної політики та соціальної роботи