24 квітня 2025 року колишній міністр закордонних справ України, український політик та дипломат Дмитро Кулеба відвідав Волинський національний університет імені Лесі Українки.
Дмитра Кулебу зустрів в.о. ректора Анатолій Цьось, проректорка Наталія Благовірна, декан факультету міжнародних відносин Антоніна Шуляк.
Обговорили актуальний стан української вищої освіти, окреслили ключові проблеми та виклики, з якими сьогодні стикаються заклади вищої освіти, зокрема в локальному контексті. Поділилися здобутками Університету: особливу увагу приділили виданню повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах та 12-томника творів Олени Пчілки, створених зусиллями науковців ВНУ. Ці унікальні проєкти викликали щире захоплення дипломата.
Потому відбулося відкрите інтерв’ю Дмитра Кулеби, де модераторкою виступила проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна.
«Ми продовжуємо розвивати наш університет як відкритий навчальний заклад, який співпрацює із бізнесом, владою, а також креативними, розумними, талановитими особистостями. Сьогодні ми маємо таку зустріч, і я щасливий, що Дмитро Іванович знайшов час відвідати наш університет, побачити наших студентів», – сказав у вітальному слові в.о. ректора Анатолій Цьось.
«Моя поява тут відбувається якраз завдяки пану Анатолію. Під моїм дописом в Інстаграмі про відвідини Луцька він залишив коментар із запрошенням до університету. Це вперше, коли ректор залишив коментар під моїм дописом в Інстаграмі, тож це дуже гарний приклад того, яким має бути сучасний ректор сучасного університету. Наразі з того, що я побачив у Луцьку і в навчальному закладі, можу сказати: вам пощастило і з викладачами, і з адміністрацією, які про вас дбають і намагаються дати найкращу освіту», – сказав Дмитро Кулеба, звертаючись до студентів.
Перед початком розмови хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих унаслідок російської агресії.
Інтерв'ю стало платформою для аналізу ключових аспектів сучасного геополітичного ландшафту, що формується в умовах російсько-української війни зокрема. Розмова охопила широкий спектр тем: і візію перемоги України, роль міжнародної підтримки у досягненні справедливого миру, дипломатичні відносини в умовах війни. Багато говорили про медіапростір та соцмережі, зокрема вплив різних інформаційних кампаній на міжнародну спільноту та українське суспільство.
Особливу увагу було приділено літературній діяльності Дмитра Кулеби, зокрема, його новій книзі «Дипломатична кухня воєнного часу».
Дмитро Кулеба дав вичерпні відповіді на численні запитання присутніх. По завершенні зустрічі відбулася автограф-сесія, під час якої студенти мали нагоду особисто поспілкуватися зі спікером, придбати його книги та зробити пам’ятні світлини.
Підсумком візиту стали відвідини медичного факультету Університету, де декан Андрій Поручинський коротко ознайомив із сучасною та потужною матеріально-технічною базою та перебігом навчального процесу.

Відділ інформаційної політики