Primary tabs

П’ятиріччя діяльності НТАіС «Камертон»

By redactor, 27 May, 2014
Переглянути на сайті

«Тримай настрій з “Камертоном”» – таким є девіз науково-творчого товариства аспірантів і студентів інституту мистецтв СНУ імені Лесі Українки, яке генерує навколо себе найбільш активних у науковій і художній творчості. Нещодавно робота «Камертону» була презентована під час Форуму наукових товариств західного регіону України, а етапні результати діяльності озвучені в процесі Фестивалю науки нашого університету, який включає Міжнародну науково-практичну конференцію «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень». Але про все по порядку…
Діяльність НТАіС «Камертон», що працює за двома основними напрямками – наукової та художньої творчості, спрямована на дослідження історії та теорії, психології і педагогіки музичного, образотворчого і хореографічного мистецтва. Наукові результати оприлюднюються на конференціях та знаходять відображення у магістерських і бакалаврських роботах. Упродовж останніх двох років захищено три кандидатські дисертації – «Академічне хорове мистецтво у соціокультурному континуумі західного регіону України періоду Незалежності (на прикладі Волині)» О. Марача, «Етнічна музика Черкаської Звенигородщини (ритмоструктурний, парадигматичний та семіологічний аспекти)» В. Охманюка, «Бандурне мистецтво в контексті музичної культури Волині ХХ – початку ХХІ  століття» Н. Чернецької. Натомість лабораторіями для мистецтвознавчих пошуків є творчі колективи – вже знані «Розмай», Академічний хор, «Double voice», квартет «Luciano», ансамблі танцю, художні майстерні та ін. А вивчення основних тенденцій сучасного мистецтва відбувається в рамках проекту «Пізнаємо культуру Батьківщини». За 5 років діяльності учасники «Камертону» здійснили екскурсії більш як десятьма містами України, відвідали найпрестижніші музичні фестивалі  «Київ-музік-фест» (Київ), «Контрасти» (Львів), імені Кос-Анатольського (Коломия), «Стравінський та Україна» (УстилугЛуцьк), Конкурс хорового мистецтва імені Лесі Українки (Луцьк), оперні і балетні вистави й близько сотні концертів класичного та сучасного академічного мистецтва. Ми зустрілися з провідними митцями і музикознавцями сучасності  Леонідом Грабовським (Джерзі-Сіті, США), Ігорем Блажковим (Німеччина), Анджеєм Нікодемовічем (Люблін, Польща), Єжи Станкевичем (Краків, Польща), Ніною Матвієнко, Лесею Дичко (Київ), Стефанією Павлишин, Мирославом Скориком, Любов’ю Кияновською, Віктором Камінським, Олександром Козаренком (Львів) та ін.
Із такими здобутками «Камертон» вийшов на участь у Форумі наукових товариств студентів західного регіону України, де поділився досвідом поєднання наукової і художньої творчості, використання виконавських здобутків у мистецтвознавчих дослідженнях. За що, власне, й отримав нагороду…


А цього тижня провели вже традиційне засідання в рамках рідної для нас конференції «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень». Тематика виступів стосувалася образотворчого мистецтва (Т. Степанчук), хорового (Л. Кривянчук), фольклорного (К. Шевчик), фортепіанного (Т. Головій), популярного (В. Куманська) та інших напрямів музичної культури тощо.
Кращою визнана доповідь Тетяни Сеник «Архетип козака у хоровій творчості Миколи Лисенка», в якій магістрантка звернулася до музичної інтерпретації поезії Шевченка у кантаті «Б’ють пороги». Цікавою стала дискусія щодо динаміки архетипу українського лицаря, його прадавнього народно-іконічного (козак Мамай) і сучасного втілення у вітчизняних реаліях. Але, напевно, головне – що «Молода наука…» дійсно дає поштовх до студентської наукової творчості, адже у ХХІ ст., як закцентував на відкритті Фестивалю його модератор, проректор з наукової роботи, професор Михайло Яцишин, міць держави визначається не озброєнням, а кількістю нобелівських лауреатів. Можливо, хтось із сьогоднішніх учасників студентської конференції в майбутньому поповнить ряди цієї поважної наукової когорти.
Успіхів Вам, шановні аспіранти і студенти!

Вікторія ДРАГАНЧУК, Олександр МАРАЧ,
керівники «Камертону»

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

Image
Type