Важлива складова частина освітнього процесу – студентська наука, яка дає здобувачам освіти змогу виявити та реалізувати свій науковий потенціал у різних галузях знань. Ця сфера діяльності охоплює широкий спектр дослідницьких проєктів: від конференцій і наукових семінарів до публікацій наукових статей та участі в конкурсах наукових робіт.




Для розвитку аналітичних і комунікативних навичок серед здобувачів освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування, їхнього креативного мислення, а також поглиблення знань із обраної спеціальності кафедрою обліку і оподаткування проведено VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції розвитку обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування». Захід відбувся 21 листопада 2024 року.


Понад 100 учасників долучилися до обговорення проблем формування облікової політики та її реалізації, облікових аспектів соціальної відповідальності бізнесу та формування нефінансової звітності, особливостей нарахування та відшкодування галузевого ПДВ, можливостей застосування ШІ в обліку й аналізі, використання економетричних методів в аналізі, розрахунків із персоналом в умовах воєнного часу й інших викликів сьогодення. Студенти жваво дискутували, виявляли інтерес до позицій і думок доповідачів, тим самим формулювали власне бачення питань, що порушувалися. Подібні форми спілкування активно сприяють формуванню у здобувачів навичок soft skills.

Завідувачка кафедри обліку і оподаткування, доктор економічних наук, професор Ірина Садовська привітала учасників конференції і підкреслила, що Волинський національний університет імені Лесі Українки надає здобувачам освіти першого, другого й третього рівнів можливість долучитися до наукової діяльності через різноманітні навчально-наукові лабораторії, наукові гуртки та студентські наукові товариства.
Кращі доповіді учасників були відзначені грамотами і дипломами.



Конференція «Сучасні тенденції розвитку обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування» стала важливим освітнім простором для обміну думками, поглядами, ідеями та співпраці між студентами й викладачами і сприяла створенню відкритого та стимулюючого наукового середовища.
Мирослава КУЛИНИЧ,
кандидат економічних наук,
доцент кафедри обліку і оподаткування