Головна / Центр арабської мови та культури

Центр арабської мови та культури

43025, м. Луцьк, пр. Волі, 13, ауд. 233
+ 38 066 776 54 41

Вивчайте арабську!

З лютого 2014 року на базі Інституту іноземних мов Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки функціонує Центр арабської мови та культури (ЦАМК). Освітній осередок знаходиться в аудиторії 233 на другому поверсі центрального корпусу вузу.

ЦАМК гармонійно доповнив плеяду центрів вивчення іноземних мов, створених останніми роками при Інституті. Адже студенти все частіше демонструють зацікавленість до культур країн, не охоплених спеціалізацією. Сьогодні вже нікого не здивуєш вивченням германських чи романських мов, це досить часто сприймається як щось само собою зрозуміле та ординарне. Стрімкі темпи розвитку політичних, економічних, культурних та інших цивілізаційних процесів «переформатовують» традиційні консервативні підходи до підготовки молодих спеціалістів. Глобалізація змушує розглядати вивчення колись екзотичних для нашого регіону мов не як чергову новинку або модне хобі, а як отримання потужного інструменту для реалізації своєї кар’єри.

При ЦАМК вже другий семестр діють мовні курси, які проводить носій мови з використанням сучасних методів навчання з країн арабського світу. Перша група слухачів успішно склала тести, у червні 2014 року отримала сертифікати про здобуття рівня А1 та продовжує навчання. У жовтні  сформовано нову групу. Курси відкриті для усіх категорій громадян, від школяра до науковця. Головне, мати бажання вчитись та наполегливість.

У перспективі планується організація стажувань за кордоном. Також для надання передового досвіду запрошуватимуться викладачі з арабських університетів. Особлива увага приділяється взаємозв’язку української та арабської культур, продовженню традицій такої співпраці. Так, заплановано зустрічі з представниками посольств Алжиру та Кувейту в Україні.

Програма діяльності центру також включає ознайомлення з культурою, традиціями та звичаями країн арабського світу; перегляд художніх та документальних фільмів мовою оригіналу; презентації можливостей навчання та стажування у вузах країн арабського світу для студентів та викладачів; лекції-презентації  про арабську каліграфію тощо.

Запрошуємо відвідати Центр арабської мови та культури й познайомитись із новими літературними новинками.