Вт, Травень, 26, 2020

Студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки взяли участь у Х Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та стали його переможцями.

 

Конкурс вже 10 років поспіль проводять з метою вшанування творчої спадщини Великого Кобзаря,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

 

На Волині три етапи конкурсу відбулися восени 2019 року. Фінальний етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу...

Пн, Травень, 25, 2020

Ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, академічна та студентська спільнота університету вітають усіх філологів із професійним святом.

 

Сьогодні, 25 травня, професійне свято в Україні відзначають учителі та викладачі у сфері мови та літератури, бібліотекарі, лінгвісти, літературознавці, перекладачі-філологи й усі, хто здобув філологічну освіту.

 

Філологія – це не лише професія, а й покликання, тому це свято всіх, хто плекає...

Нд, Травень, 24, 2020

24 травня 2020 року відзначаємо важливий для лучан ювілей – 80 років від дня народження Костя ШИШКА (1940–2002), випускника історико-філологічного факультету Лесиного вишу, талановитого поета-шістдесятника, людини-легенди. Багато лучан пам’ятають цю яскраву і натхненну постать, яку часто можна було зустріти в гомінкому середмісті і про яку думалося: Він особливий! А вже потім, як це часто, на жаль, буває, коли людини не стає, приходить усвідомлення, кого ми втратили… Автор неординарних поетичних творів, художник-графік, перекладач-поліглот, інтелектуал, людина з непростою долею, яка у важкі для українства часи мала сміливість говорити: «Ми ж не підпільна організація, ми – нація!»…

...
Пт, Травень, 22, 2020

Ознайомчі екскурсії на Рівненську АЕС – одна з хороших традицій для колективу та студентів Навчально-наукового фізико-технологічного інституту. В інформаційному центрі «Полісся» молоді демонструють макети енергоблоків із реакторами ВВЕР, муляжі паливної таблетки й імітатор касети, розповідають історичні факти будівництва РАЕС та її міста-супутника.

 

Для студентів захопливе відвідування навчально-тренувального центру, де на тренажері блочного щита керування провідний інструктор моделює кілька ситуацій роботи енергоблоку. Студентам демонструють повномасштабні тренажери енергоблоків із реакторами ВВЕР-1000 і ВВЕР-440 і ознайомлюють із основними методами підготовки...

Пт, Травень, 22, 2020

П’ятеро студентів факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки отримають стипендії від Вічного фонду Степана та Євгенії Радіонів.

 

Фонд щороку надає стипендії обдарованим студента Лесиного вишу.

 

Як відомо, Степан Радіон народився 1912 р. в селі Сильне, що в Ківерцівському районі на Волині. 1944 р. змушений був емігрувати до Австралії. Журналіст і письменник, науковець і бібліограф, літописець австралійської україністики за наукову та літературну працю був удостоєний звання почесного доктора Аризонського...

Сторінки