Головна / Публікації / Лучани з представниками ОБСЄ обговорили долі жінок під час збройних конфліктів

Лучани з представниками ОБСЄ обговорили долі жінок під час збройних конфліктів

Профконсультант відділу молодіжної політики та соціальної роботи Тетяна Кулик разом із громадськими активістами та держслужбовцями взяла участь у неформальній зустрічі з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ ОБСЄ), яка відбулася у рамках ОБСЄ-кафе в Молодіжному центрі Волині 29 листопада 2017 року. Тема – «Жінки, мир, безпека».

Спостерігачі ОБСЄ Лаура Джефрі зі Швейцарії, Алтинай Мирзабекова з Киргизстану та Валерій Щавинський з Росії розповіли про роботу міжнародної організації з питань безпеки.

21 березня 2014 року Постійна Рада ОБСЄ ухвалила рішення направити в Україну Спеціальну моніторингову місію, що складається з цивільних неозброєних спостерігачів.

Основне завдання місії – допомогти Україні знизити рівень напруженості та сприяти діалогу між усіма сторонами.

Спеціальна моніторингова місія в Україні – це неозброєні цивільні спостерігачі з понад 40 країн. Більше 600 спостерігачів по всій Україні, майже 550 з них – на сході.

Цілі роботи місії – це збір інформації, звіт про ситуацію з безпекою та встановлення фактів, зокрема, про конкретні події на місцях. Спостерігачі спілкуються з різними групами громадськості – з представниками влади на всіх рівнях, громадського суспільства, етнічних і релігійних груп, місцевих громад і органів місцевого самоврядування.

Лаура Джефрі пояснила поняття гендерної рівності, гендерно обумовленого та економічного насильства. Жінка також наголосила на важливості виконання міжнародної резолюції Ради Безпеки ООН 1325, яка передбачає не лише рівноправність жінок і чоловіків, захист жертв від насильства, торгівлі людьми та інших порушень прав людини, а також участь жінок у миротворчому процесі.

Після невеликої перерви представник ВОГО «Гендерний центр» Людмила Матящук розповіла про проекти організації та її просвітницьку місію на території області.


Згодом про ситуацію з гендерною проблематикою в області розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Олена Комар. За її словами, впродовж 2017 року на Волині 1245 осіб стали жертвами насильства, з них – 25 дітей, 221 чоловік, решта – жінки. Це стосується як сексуального та домашнього насильства, так і жебрацтва та торгівлі людьми.


Наприкінці заходу виступила голова громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу», журналістка Олена Черенкова, яка переїхала до Луцька з Луганська.Важливо, що інформація, отримана під час заходу, стане у пригоді під час проведення психологічних і юридичних консультацій з проблем домашнього насильства, торгівлі людьми, дискримінації на ринку праці; тренінгів для жінок груп ризику, постраждалих від домашнього насильства та гендерної дискримінації.

Відділ молодіжної політики та соціальної роботи

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело