Головна / Усі події / Запрошуємо на фотодокументальну виставку до Дня Конституції України

Запрошуємо на фотодокументальну виставку до Дня Конституції України

У Волинському краєзнавчому музеї розгорнуто фотодокументальну виставку «Конституція України: з історії боротьби за ідеали демократії». Сформована вона на основі оригінальних документів, світлин, плакатів, книг, газет, рукописних матеріалів з фондів музею, починаючи з початку XVIІІ століття та закінчуючи сьогоденням.

На виставці представлені фотокопії сторінок «Пактів і Конституції…» Гетьмана Пилипа Орлика (1710 р.), проекти Конституцій УНР (1917–1920 рр.), фотографії тих українських діячів, які були причетні до створення сучасного основоположного закону нашої країни.

Унікальними є матеріали, передані до музею колишніми народними депутатами Верховної Ради України Андрієм Бондарчуком і Миколою Жулинським. Серед них, зокрема, чотири, нині вже доволі раритетні, оригінальні проекти Конституцій України 1992–1996 років та експресивні примітки (своєрідна літописна стенографія) Миколи Жулинського на аркушах з окремими статтями проекту Основного Закону, зроблені ним під час обговорення і голосування в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Цікавою є підбірка матеріалів волинської преси 1996 року з приводу тодішнього перебігу конституційного процесу.

Окремим блоком представлені саморобні плакати з витягами із Конституції України щодо дотримання прав людини. Їх у різні роки (від кінця 1990-х і до Євромайдану) виготовляли борці за дотримання демократичних норм у нашій країні.

Виставка «Конституція України: з історії боротьби за ідеали демократії» буде працювати в дні роботи музею до Дня Незалежності України. Також, на виставці «Волинь в Українській революції 1917–1921 років» з квітня діє стенд, присвячений 100-річчю від Дня Конституції Української Народної Республіки.

 

Отож, запрошуємо до Волинського краєзнавчого музею, аби побачити матеріали про історію становлення Конституції України. Та усвідомити спадковість прагнень українців до побудови суспільства, базованого на демократичних цінностях.

 

 

 

 

Дата та час події: 
Середа, 1 Серпень, 2018 - 11:30
Кінець події: 
П'ятниця, 24 Серпень, 2018 - 10:00
Місце проведення події: 
вулиця Шопена, 20, Луцьк.