Головна / Усі події / Труднощі в адаптації учасників АТО із посттравматичним стресовим розладом

Труднощі в адаптації учасників АТО із посттравматичним стресовим розладом

26–27 травня у Східноєвропейському національному університеті доктором із соматики* Катериною Кольцьо (Коннектикут, США) та Мартою Пивоваренко (психолог, м. Львів) буде проведено дводенний тренінг «Соматично-конгітивний підхід в опрацюванні травматичного досвіду у солдат», під час якого психологи, психотерапевти та психіатри матимуть змогу освоїти соматичні техніки у роботі із військовими та цивільними. Захід проводиться у рамках реалізації науково-дослідницького проекту «Дослідження роботи психологічних і соматичних технік із травмою в Західній та Східній Україні», який реалізовує ‪‎громадська організація «Development Foundation».

Проектом передбачено проведення фахівцями (учасниками тренінгу) роботи із військовими протягом трьох місяців. За результатами заплановано видати спільні публікацій у вітчизняних та зарубіжних фахових видання з психології.

У рамках реалізації проекту, 27 травня Катериною Кольцьо також буде прочитано публічну лекцію «Психосоматичні техніки у роботі з травмою» для викладачів, студентів Східноєвропейського національного університету, психологів, психотерапевтів, військових психологів, психіатрів м. Луцька та ветеранів АТО.

Учасники тренінгу: викладачі факультету психології СНУ імені Лесі Українки, психологи Волинської обласної психіатричної лікарні №1, психологи Волинського обласного госпіталю ветеранів війни, психологи, психотерапевти м. Луцька, представники Нацгвардії (м. Київ, м. Львів).

Партнерські організації та установи: ‪‎Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Запорізький національний університет, Національна гвардія України, Wesleyan University (Коннектикут, США, в особі тренера Каті Кольцьо).

Спікери прес-конференції:

1. Андрій Бояр, проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
  2. Катя Кольцьо (Katja Kolcio), Ph.D. Somatics, Associate Professor of Dance, Movement Studies Environmental Studies Wesleyan University, CT, USA (Коннектикут, США) / доктор із соматики, асоційований професор з танцю одного з університетів штату Коннектикут – Wesleyan University.
  3. Марта Пивоваренко, психолог зі Львова, 12-річний стаж консультування та тренінгів. Пройшла підготовку на американській програмі по травматерапії у Єльському університеті (Yale School of Medicine, New Haven, Коннектикут, США).

* Термін соматика (somatics) походить від грец. "Somaticos". «Сома» означає – живе тіло, тобто мається на увазі жива, що усвідомлює своє тіло, особистість.

Четвер, 26 Травень, 2016 - 10:00
П'ятниця, 27 Травень, 2016 - 12:00
конференц-зала готелю «Україна» (вул. Словацького, 2).