Головна / Усі події / Презентація проекту «Відкритий суд»

Презентація проекту «Відкритий суд»

Сьогодні о 11.50 на юридичному факультеті відбудеться презентація проекту «Відкритий суд». 12 жовтня в Україні розпочався найбільший в історії сучасної України моніторинг діяльності судів усіх інстанцій у всіх регіонах держави під егідою проекту «Відкритий Суд» та за партнерства з Верховним Судом України і підтримки Western NIS Enterprise Fund.
До участі запрошуються юристи, правозахисники та всі громадяни України, які прагнуть справедливості в судах.
Специфікою проекту «Відкритий Суд» є «живий» і публічний моніторинг судових процесів, який передбачає відеофіксацію судових засідань у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах. Відеозаписи судових засідань розміщуються на сайті проекту, на каналі YouTube «Відкритий Суд» та в соціальних мережах. Проект передбачає створення бази відеодосьє судових засідань, оцінку роботи судді, прокурора, недобросовісного адвоката, викриваючи непрофесійність, заздалегідь незаконні дії та корупцію в судах на шкоду інтересам держави та кожної людини.
Відтак, проект «Відкритий Суд» переслідує створення стандартів правосуддя та невідворотність негативних наслідків за відхилення від них.
Реалізація ініціативи стала можливою тільки починаючи з 28 березня 2015 р. – з набуттям чинності нового Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким гарантовано можливість проведення відеозапису судових засідань без отримання дозволу суду.
Така правова норма унікальна для країн світу та розглядається партнерами проекту з ЄС та США як ключовий елемент боротьби з корупцією та несправедливістю в судах. Успіх України зможе стати прикладом для застосування механізму в інших країнах світу.
Отже, з 12 жовтня до 7 грудня юрист або ж будь-який громадянин може зареєструватися на спеціально створеному сайті http://courtreporter.com.ua/, провести відеозйомку судового засідання у будь-якій справі й отримати нагороди за свою свідому громадську позицію.
Нагородження учасників відбудеться 14 грудня 2015 року в палаці Верховного Суду України за участі авторитетних юристів, правозахисників та відомих українців. Керівник проекту «Відкритий Суд» – кандидат юридичних наук, правозахисник Станіслав Батрин.
Дата проведення: 12 жовтня – 7 грудня 2015 року
Нагородження: 14 грудня 2015 року

Юридичний факультет

Дата та час події: 
Четвер, 12 Листопад, 2015 - 11:45
Кінець події: 
Четвер, 12 Листопад, 2015 - 13:30