Головна / Усі події / Львівське видавництво «Літопис» презентує світові бестселери

Львівське видавництво «Літопис» презентує світові бестселери

 28 жовтня 2015 року о 12 год у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (вул. Винниченка, 30а, ауд. 401) львівське видавництво «Літопис» презентує переклади українською мовою світових бестселерів: книжки Еріка Шмідта і Джареда Коена «Новий цифровий світ» та відомого фізика-теоретика Мічіо Кайку «Фізика майбутнього».
 У книжці «Новий цифровий світ» (переклад Ганни Лелів) голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт і керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен на основі свого унікального досвіду намагаються відповісти на одне з найскладніших запитань щодо нашого майбутнього: як технології змінять наше щоденне життя і безпеку, освіту, медицину, медіа? Це книжка не про ґаджети – це погляд на те, яким стане життя людей у новому цифровому світі, де кожен буде на зв’язку.
 У книжці-бестселері «Фізика майбутнього» Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні десятиріччя, трансформують наше життя в наступному сторіччі. Книжка ґрунтується на інтерв’ю з понад 300 провідними науковцями, тими, що перебувають на передовій науки.
 Майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, енергії, космічних подорожей і навіть майбутнє багатства – про це все можна дізнатися з книжки «Фізика майбутнього». Її переклала доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Анжела Кам’янець, наукові редактори українського перекладу – професор Іван Вакарчук та професор Віктор Федоренко.
 Ці книги призначені для всіх, хто цікавиться інформацією про сучасні досягнення науки: насамперед для учнів, вчителів, викладачів, студентів, які обирають свій фах. Автори підкреслюють, що за декілька років з’являться зовсім нові галузі індустрії.
 

Довідка про авторів

 

Ерік Шмідт – голова ради директорів компанії Google, де він почав працювати з 2001 року. З 2001 до 2011 року був головним виконавчим директором Google і керував стратегією компанії разом із засновниками Сєрґєєм Бріном і Леррі Пейджем. Перш ніж приєднатися до компанії Google, Ерік Шмідт був головою ради директорів і головним виконавчим директором компанії Novell, головним директором з технологій у корпорації Sun Microsystems. До цього він входив до складу групи науковців у центрі досліджень компанії Xerox у місті Пало-Альто (PARC), а також обіймав посади в компаніях Bell Laboratories і Zilog. Він також очолює раду директорів фонду «Нова Америка» та з 2008 року є членом ради опікунів Інституту перспективних досліджень у Принстоні (штат Нью-Джерсі).

 Джаред Коен – засновник і директор наукового центру Google Ideas. Він є стипендіатом Родса, автором двох книжок – «Діти Джихаду» (Children of Jihad) та «Сто днів тиші» (One Hundred Days of Silence). Року 2013 журнал «Time» назвав Джареда одним із сотні найвпливовіших людей у світі. Коен також – член ради директорів корпорації SFX Entertainment і член консультативної ради директорів Національного антитерористичного центру.

 Мічіо Кайку – науковець зі світовим ім’ям у галузі теоретичної фізики. Обіймає посаду професора теоретичної фізики в міському коледжі й університеті м. Нью-Йорка.
 У віці 21 рік закінчив Гарвардський університет і почав працювати в лабораторії Берклі. У 26 вже читав лекції в Прінстонському університеті.
 Професор Кайку – автор дев’яти науково-популярних книжок, дві з яких – «Візії: як наука змінить світ ХХІ століття» та «Гіперпростір» – стали бестселерами і перекладені на десятки мов світу, зокрема українською.
 Ведучий численних наукових програмах на телеканалах BBC-TV, Discovery і Science, присвячених визначним винаходам і відкриттям, знімається в документальних фільмах, ведучий щотижневої програми на радіо, яка має своїх слухачів в 130 містах США, виступає з лекціями в багатьох країнах світу.
 У травні 2013 року відвідав Україну та виступив з публічною лекцією «Фізика майбутнього».
 Феномен Мічіо Кайку полягає в умінні доступно пояснити складні проблеми теоретичної фізики та світобудови для широкої аудиторії.

Цитати з книги «Новий цифровий світ»:

● За перше десятиліття XXI століття кількість користувачів Інтернету зросла від 350 мільйонів до понад 2 мільярдів. За той самий проміжок кількість тих, хто користується мобільним телефоном, виросла з 750 мільйонів до понад 5 мільярдів (нині вже 6 мільярдів).
● Через те, що Інтернет-платформи мають такий грандіозний масштаб, у новому цифровому світі все відбуватиметься набагато швидше і це вплине на всі складові суспільства, зокрема на політику, економіку, медіа, бізнес та суспільні норми. Таке прискорення вкупі зі взаємозв’язком, що його підсилюють Інтернет-технології, покладе початок новій ері глобалізації – глобалізації продуктів та ідей.
● Жителі бідних країн зможуть скористатися громадськими 3D-принтерами, щоб виготовити будь-який потрібний інструмент чи предмет із шаблонів з відкритим кодом... Їм більше не доведеться покладатися на заплутані або незаконні способи доставки готових товарів, що коштують дорожче.
● Освітній процес стане гнучким, а учні працюватимуть відповідно до своїх стилю і темпу навчання. Діти й далі ходитимуть до школи, щоб спілкуватися з однолітками та отримувати настанови від учителів, але щораз частіше вони навчатимуться за допомогою ретельно продуманих освітніх проектів на зразок нинішньої Академії Хана... Шкільна система ставитиме на перше місце розвиток критичного мислення та вміння вирішувати проблеми.
● Найбільш революційними в майбутньому будуть винаходи в галузі охорони здоров’я та медицини... Ні для кого не буде новиною, що мобільні телефони матимуть функцію діагностики.
● У мережі держави влаштовуватимуть провокації, яких не дозволили б у реальному світі. Довкола пануватиме спокій, а віртуальним полем битви стане Інтернет.
● Майбутні революції, незалежно від країни і форми, скинуть режим, але не завжди закінчаться встановленням демократії.
● Боротьба за серця і розум точитиметься в Інтернеті.
● З часів появи вогнепальної зброї найбільшим винаходом у військовій справі стала автоматизація війни – завдяки розробкам у галузі робототехніки, штучного інтелекту та безпілотних літальних апаратів... У майбутньому вояки матимуть найсучасніші захищені планшети, за допомогою яких зможуть переглядати потокове відео з безпілотників у режимі реального часу, завантажувати аналіз розвідувальних даних і отримувати останні новини про пересування своїх військ. Ці пристрої матимуть унікальні карти з усією необхідною інформацією про довкілля... Зміниться вбрання та оснащення військових. Існуватимуть однострої на основі тактильних технологій – зорієнтованих на відчуття дотику... Шоломи матимуть кращу видимість і вбудовані засоби зв’язку; командири бачитимуть очима вояків і зможуть командувати ними на відстані, з військової бази.

Цитати з книги «Фізика майбутнього»:

● За останні кілька десятиріч накопичено більше наукового знання, ніж за всю історію людства.
● Квантова теорія, своєю чергою, дала нам транзистор, лазер, а також інформаційну революцію – рушійну силу розвитку сучасного суспільства. Водночас за допомогою квантової теорії науковці розкрили таємниці молекули ДНК. Приголомшливий темп біотехнологічної революції – це прямий результат комп’ютерних технологій, оскільки секвенування ДНК здійснюється суто за допомогою машин, роботів та комп’ютерів.
● На зміну телеконференціям прийде «телеприсутність» – у ваших окулярах чи контактних лінзах з’являтимуться повністю тривимірні зображення й звуки тої чи тої людини.
● У майбутньому вам не доведеться тягати комп’ютер за собою, оскільки все навколо вас – стіни, картини й меблі – зможе під’єднати вас до інтернету, навіть якщо ви в поїзді чи в автомобілі.
● Сьогодні науковці вже вміють уміщати чіп з телевізійною камерою і радіо в таблетку завбільшки приблизно з аспірин. Якщо ковтнути таку «розумну таблетку», то вона фотографуватиме ваш стравохід і кишківник і передаватиме відповідні радіосигнали до якогось приймача, розміщеного поблизу
● Якщо ви студент і пропустили лекцію, то ви зможете завантажувати й слухати лекції, які читатимуть віртуальні професори. За допомогою телеприсутності перед вами може з’явитися образ якогось реального професора і відповісти на всі ваші запитання. У контактній лінзі ви також зможете побачити різні досліди, відеоматеріали тощо.
● Якщо ви солдат, то спеціальні окуляри або навушники можуть дати вам усю найновішу інформацію, карти, дислокацію сил противника, напрям вогню, вказівки керівництва тощо. Під час бою, коли кулі свистітимуть у всіх напрямках, ви зможете бачити крізь перешкоди й пагорби і знати позиції військ противника, оскільки їхню дислокацію визначатимуть безпілотні літальні апарати.
● Якщо ви хірург, що робить складну термінову операцію, то ви зможете бачити, що відбувається всередині пацієнта (за допомогою портативних магнітно-резонансних томографів) через тіло (завдяки сенсорам, що рухатимуться всередині тіла), а також матимете всю історію хвороби і відеозаписи попередніх операцій.
● Якщо ви гратимете у відеогру, то зможете зануритися в кіберсвіт у своїй контактній лінзі. Ви можете перебувати у порожній кімнаті й бачити досконалі тривимірні образи всіх своїх друзів, відчувати навколо себе якийсь позаземний ландшафт, готуючись до битви з уявними прибульцями. Вам здаватиметься, що ви на полі бою на якійсь чужій планеті, і навколо вас і ваших товаришів діють ударні хвилі від променевої зброї.
● Якщо вам знадобляться дані якогось спортсмена чи будь-яка інформація про спорт, то ця інформація миттєво з’явиться у вашій контактній лінзі.
● Людський мозок не можна запустити в масове виробництво. Техніку можна виготовляти масово і продавати тонами, а от людський мозок – ні, і це означає, що здоровий глузд буде валютою майбутнього. На відміну від звичних товарів, інтелектуальний капітал можна створити тільки, якщо доглянути, виховати і навчити людину, а це вимагає десятиріч спеціальних зусиль.
● Держави, які володіють багатими природними ресурсами, але не розуміють особливостей сучасної економіки, в майбутньому можуть скотитися в бідність.

 

Дата та час події: 
Середа, 28 Жовтень, 2015 - 12:00
Кінець події: 
Середа, 28 Жовтень, 2015 - 13:30
Місце проведення події: 
інститут філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки