Головна / Усі події / Джазові імпрези на Волині

Джазові імпрези на Волині

Незважаючи на складні обставини, в яких опинилася Україна, мистецьке життя продовжує дарувати нам безліч яскравих ініціатив. Серед багатьох із них – черговий джазовий фестиваль, що традиційно проводиться одночасно в Рівному і Луцьку наприкінці серпня.

Утім сьогодні й організатори, і самі музиканти намагаються всіляко урізноманітнити звукову палітру цієї музики, розширити її виражальні можливості, додати у програму щось таке, що допомагає краще зрозуміти людську думку, втілену в звуках. Так з’являються численні «квік-пік», «Jam session», майстер-класи. І, може, саме так у нас поступово відбудеться і духовне, і соціальне та політичне об’єднання. Адже в музикантів жодним чином не відбувається розподіл на прихильників чи прибічників, а діє виключно єдиний критерій – якісно виконує свою інструментальну партію, і тоді він з нами, чи ні!

Треба відзначити, що джазова музика майже обов’язково передбачає художньо освіченого слухача, який, принаймні, передбачає, що він почує в концерті. Тож, імпровізації в організаторів також не бракує, маючи на увазі їхні волинські програми. Якщо в Рівному все це дійство відбудеться в Академічному театрі і продовжиться у спеціально побудованому для спілкування ресторані «SkyBar Manhattan», то в Луцьку цьому дійству широко відчинить свою браму Замок Любарта, де вже сама тисячоліття атмосфера допоможе відчути всю глибину цієї феноменальної музики. До речі, творче спілкування, тотожне рівненському «SkyBar», у Луцьку також передбачається!

Анонсуємо цього річну програму: в Рівному 28 серпня в ресторані «SkyBar Manhattan» відбудеться виступ рівненського колективу «TWTraveling the World band», програма якого містить суміш стародавніх етнічних мотивів із найвіддаленіших куточків нашої планети (Ірландія, Шотландія, Греція, Болгарія, Македонія, Близький Схід, Вірменія тощо) у поєднанні з актуальними ритмами, сучасною гармонією, та Польським квінтетом «New Bone» – колективом із титулованими музикантами, що має чималий досвід виступів на Міжнародних фестивалях (Bydgoszcz Jazz Festiwal, Hanza Jazz Festiwal, Jazz Bez... (Перемишль, Львів), Sopot Molo Jazz Festival, Delhi International Jazz Festival (Індія), Varna Summer International Jazz (Болгарія). Під час гастрольного турне в Індії квінтет увійшов в історію як перший, хто виступив із живим джазовим концертом у Кашмірі.

29 серпня о 15.00 в приміщенні ресторану «Blues&Jazz» відбудеться творча зустріч з Олегом Маковським (джазовим фотографом), а в 18.00 у приміщенні Академічного театру запланований гала-концерт за участі «Tomasz Wendt Quartet» feat. Тарас Баковський (Польща).

Томаш Вендт Квартет – колектив, що поєднує різноманітний власний музичний досвід, любов до джазу й захоплення ритмом та мелодією. Їхнє виконання завжди сповнене емоціями та надмірною чуттєвістю.

Виконавці, що входять до складу гурту, є лауреатами престижних джазових конкурсів: Джаз на Одрі, Jazz Juniors, Ключ до кар’єри, Бєльська Джазова Заметіль, Тарнув Jazz Contest, RCK Pro Jazz Festiwal, а також Getxo Jazz Festiwal в Іспанії. Квартет презентує авторські композиції саксофоніста Томаша Вендта та музичні аранжування відомих творів зі світу джазу, блюзу та рок-музики.

Тоді ж рівненський глядач почує «Джазові історії з Олексієм Коганом» (Україна) (автор і ведучий понад 5 тисяч радіопрограм, артдиректор фестивалю «Alfa Jazz Fest у Львові», продюсер та артдиректор компанії «Jazz in Kiev», куратор Волошинської сцени фестивалю «Джаз Коктебель», член Міжнародної джазової асоціації журналістів.

У 2014 році Олексій презентував аудіокнигу «Jazz з Олексієм Коганом: Джазові історії». Маючи досвід спілкування з легендарними музикантами та колективами, Олексій поділиться з публікою своїми спогадами.

Одним словом, «Джазові історії» – це короткі есе про музику, людей, зустрічі та враження, багато смішних і цікавих музичних байок, класний джаз і чудова атмосфера.

В антракті гості матимуть змогу переглянути серію фоторобіт Олега Маковського «Моя Музика».

Продовжать концертну програму Анна Чайковська та Acoustic Quartet» (Україна) («Acoustic Quartet»  – харківська джазова група, що віддає перевагу свінговому мейнстриму. Музиканти AQ співпрацюють із Карлом Фріерсоном з «De-Phazz», «Sunsay», Сергієм Бабкіним, а також були помічені в хуліганському проекті з Кузьмою Скрябіним – «Кузьма Джазує». Глядачам буде представлений другий спільний альбом «Кросна», в основі якого – обрядові веснянки, колядки, дохристиянські піснеспіви, старовинні канти, збережені Віктором Ковальчуком, керівником етнокультурного центру «Веснянка» (м. Рівне).

Продовження творчого Jam session відбудеться в «SkyBar Manhattan».

30 серпня відвідувачі парку «Лебединка» ознайомляться з виконананням Max Tavrichesky (Україна) – акустичного блюзу в стилі «людина-оркестр» (гітара, губна гармоніка, вокал, казу). У його репертуарі понад 400 пісень класики блюзу, рок-н-ролу, фолку, кантрі, спірічуелз, авторських композицій англійською мовою та імпровізацій на теми «The Doors», «Jimi Hendrix», «Bob Dylan», «Dire Straits», «Chris Rea», «JJ Cale».

Він – учасник Art Jazz Cooperation-2014 (м. Рівне), у складі Train Four Blues Band & Keith Dunn, VI Київський міжнародний блюз фестиваль 2014 в складі Eirik Bergene Trio, Train Four Blues Band & Mikhail Mishouris, V ALFA JAZZ FEST (Львів, 2015) у складі тріо Sliding Holders. В якості музиканта-акомпаніатора і роуд-менеджера був організатором українських гастролей блюзменів – Guy Davis і Keith Dunn.

Макс має 5 Київських міжнародних фестивалів блюзу як автор та організатор.

Програмі, що буде презентована у Луцьку, також не бракує оригінальності:

28 серпня (Луцький замок, вхід вільний)

18:00–18:20 – Початок фестивалю.

18:20–19:20 Lutsk Jazz friends (Луцьк) та Аліна Багінська (Київ).

19:00–20:00 – «Джазові історії з Олексієм Коганом» (Україна).

20:00–20:30 – «Анна Чайковська та Acoustic Quartet» (Україна).

20:1521:30 – «Tomasz Wendt Quartet» feat. Тарас Баковський (Польща) Jam session («Sky Bar»).

29 серпня (Луцький замок, вхід вільний)

18:0018:20 Початок фестивалю.

18:2019:00 «Резуc-блюз» (Україна).

19:0020:00 Max Tavrichesky (Україна).

20:1020:25 Театрально-джазовий перформанс «По білому», театр «Гармидер» та гурт «Дайте Спокій» (Україна) 

20:3021:30 Квінтет «New Bone» (Польща) Jam session («Sky Bar»).

Отже, усі охочі зможуть обрати собі ту програму, яка їм більше до душі, а якісну музику й емоції організатори гарантують.

 

Сергій ВИТКАЛОВ,

Василь ЧЕПЕЛЮК

Дата та час події: 
П'ятниця, 28 Серпень, 2015 - 15:30
Кінець події: 
Субота, 29 Серпень, 2015 - 18:00