Головна / Публікації / Зустріч зі стейкхолдерами як психологія віри в себе, Університет і державу

Зустріч зі стейкхолдерами як психологія віри в себе, Університет і державу

Нещодавно на факультеті психології та соціології відбулася цікава та корисна зустріч викладачів, студентів й аспірантів зі стейкхолдерами. Запрошені гості – директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк і керівниця рекреаційного комплексу «Сіті парк» Христина Назар виступили перед численною студентською аудиторією з нестандартними лекціями-наративами про специфіку працевлаштування та фахової самореалізації в сучасному соціально-економічному просторі.  


Роман Романюк коротко розповів про свій професіогенез від студента-випускника до менеджера відділення Волинської обласної дирекції Акціонерного комерційного банку «Правекс-банк», а згодом і виконувача обов’язків директора Кафедрального відділення цього ж банку. Фахівець зупинився на розгалуженій мережі функцій очолюваного ним обласного центру зайнятості та цікаво й нестандартно розкрив особливості ринку праці в сучасній Україні та Волинському краї зокрема. Виступ стейкхолдера був наскрізь пронизаний психологією: від можливостей працевлаштування випускників факультету (керівники консультаційних центрів надання допомоги, консультанти фізичних осіб й організацій, менеджери з відбору персоналу, фахівці психологічного забезпечення засобів масової комунікації, рекламної та політичної діяльності тощо) до глибинних механізмів самомотивації для успішного кар’єрного зростання. 
Студенти й аспіранти із зацікавленням слухали професіонала, який висококваліфіковано і водночас доступно окреслював вектори та моделі можливого працевлаштування психологів-випускників не за кордоном, а в рідній державі. Серед запитань до мовця була й спроба з’ясувати, чи не має він базової психологічної освіти, оскільки дуже глибоко й ерудовано оперує потужними психологічними знаннями, категоріями та прийомами. 


Випускниця факультету Христина Назар висвітлила досвід недавнього власного успішного студентства та специфіку теперішньої діяльності на посту керівниці поважної рекреаційної інституції. Ключовою тезою виступу теж була психологія особистісної самоактуалізації в бурхливому сьогоденні, яке дає шанс розумним і наполегливим молодим людям досягнути вершин особистісного, соціального, політичного самоздійснення.  


Учасники зустрічі накреслили конкретні плани, зокрема щодо здійснення студентами й аспірантами розгалужених психологічних опитувань, спільного проведення тренінгів, науково-практичних семінарів тощо. Понад двогодинна зустріч промайнула в режимі жвавого когнітивного діалогу, а найважливішим результатом стало те, що кожен учасник виніс частинку інформаційного оптимізму і віри в себе, Університет, країну. 

 

Дарія ГОШОВСЬКА, 

кандидат психологічних наук, 

доцент кафедри педагогічної та вікової психології, 

голова Волинського відокремленого підрозділу 

Асоціації політичних психологів України