Головна / Публікації / Зустріч студентів факультету ІСФМ із відомим ученим

Зустріч студентів факультету ІСФМ із відомим ученим

30 листопада на кафедрі експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій відбулася зустріч із знаним буковинцем, українським фізиком, істориком науки, доктором фізико-математичних наук, професором Василем Андрійовичем Шендеровським.

Шендеровський Василь Андрійович – професор, доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України.

Василь Андрійович, напевно, один із небагатьох українських науковців, хто дуже багато робить для популяризації досягнень вітчизняної науки. Адже він – не лише фізик-теоретик, співавтор трьох монографій із фізики, українсько-англійсько-німецько-російських словників фізичної лексики, радіології, радіаційної безпеки, а й упорядник і редактор чотирьох видань про видатного українського вченого Івана Пулюя, близько 600 наукових і науково-популярних розвідок. А ще з ініціативи Василя Шендеровського вперше за 100 років перевидали Біблію у перекладах Пантелеймона Куліша, Івана Нечуя-Левицького та Івана Пулюя, вперше в Україні здійснили перевидання «Євангелія» Пилипа Морачевського.

У СНУ автор презентував нове видання – четвертий том нарисів про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки, – «Нехай не гасне світ науки», а також виставку «Трагічні скрижалі українських вчених», що складається з 22 плакатів, створених на основі нарисів про славетних українських науковців, культурних діячів, яких представлено у трьох попередніх томах книги «Нехай не гасне світ науки».


 

Оксана ЗАМУРУЄВА,

куратор НТАіС факультету ІСФМ

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело