Головна / Публікації / Зустріч із колегами-білорусами, або Про що журналісти говорять із журналістами

Зустріч із колегами-білорусами, або Про що журналісти говорять із журналістами

У п’ятницю, 6 жовтня, на факультеті філології та журналістики відбулася зустріч із білоруськими журналістами. У гості завітали виконавчий директор білоруської газети «Наша Ніва» Андрій Скурко та Павлина Скурко – головний редактор альманаху «Справа». Зустріч проводили журналісти-другокурсники. Модератором була доцент кафедри соціальних комунікацій Оксана Косюк.

Напередодні заходу було проведено опитування серед лучан: наскільки вони знайомі з білоруськими ЗМІ і що читають. Про «Нашу Ніву» згадували, її знають. Хоча відповіді були різні. Не оминули й нещодавніх, як їх часто називають, скандальних військових навчань, що проводилися на території Білорусі. Аналізували, як ці події висвітлюють українські, білоруські та російські ЗМІ. Кому вірити? «Наша Ніва» подає інформацію так само, як і українські журналісти. Андрій Скурко наголосив, що пропаганда до газети не потрапляє, а інформації публікується багато, щоб читач міг сам аналізувати.

Після цього студенти попросили пана Андрія прокоментувати публікації пікантної тематики, яка також присутня в «Нашій Ніві». Гість відповів, що цього вимагає сам читач і рейтинг газети збільшується, оскільки деякі розважальні видання в Білорусі закрилися. Потім студенти, які до цього лише спостерігали, отримали можливість безпосередньо запитувати в гостей. А запитань було багато. Майбутнім журналістам цікаво, чи знають білоруси українські видання і чи співпрацюють ЗМІ сусідніх держав.

На завершення залишили живий репортаж, під час якого ми дізналися, що пані Павлина запланувала великі покупки в нашій книгарні «Є». Глядачі поділилися своїми враженнями, а декан факультету філології та журналістики Юрій Громик подякував гостям за візит і висловив надію, що погана вітряна погода не вплинула на їхні враження про Луцьк. 

Софія МІЩУК,

студентка факультету філології та журналістики 

Фото Марія ВАВРИНЮК

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело