Головна / Публікації / Зміцнення партнерства між ректорськими середовищами України та Польщі: підписано Тристоронню угоду про співпрацю та партнерство

Зміцнення партнерства між ректорськими середовищами України та Польщі: підписано Тристоронню угоду про співпрацю та партнерство

12–16 листопада 2017 року ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан перебував у Республіці Польща у складі делегації Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

Українська делегація відвідала сусідню країну на запрошення президента Національної ради науки та вищої освіти Польщі та президента Фундації польських ректорів професора Єжи Возніцького та за фінансової підтримки Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща.

До складу делегації Спілки, на чолі з її президентом ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонідом Губерським, увійшли ректори провідних вишів України: ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Віль Бакіров, ректор Національного університету «Львівська Політехніка» Юрій Бобало та проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех.

Згідно з програмою перебування делегації Спілки ректорів у Польщі вони взяли участь у Конференції для лідерів університетського менеджменту LUMEN 2017, провели зустріч із керівництвом Національної ради науки та вищої освіти, Конференції ректорів академічних шкіл Польщі у Міністерстві науки та вищої освіти Польщі за участі Першого заступника міністра Олександра Бобко.

У міністерстві відбулося урочисте підписання Тристоронньої угоди про співпрацю та партнерство і Додатку 1 до Угоди, який стосується конкретних ініціатив партнерів на найближчі три роки. В урочистій церемонії підписання угоди взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця та радник міністра освіти і науки України Наталія Лукова-Чуйко.

Мета укладання угоди – підвищення статусу польсько-українського академічного партнерства на системному рівні, зокрема ректорського корпусу, та удосконалення співпраці, яку реалізують партнери у рамках білатеральних угод. Положеннями угоди передбачено продовження взаємних візитів на ректорському рівні, розроблення конкретних ініціатив, заходів та проектів задля сприяння ефективній реалізації політики у сфері вищої освіти в обох країнах. Задля цього, згідно з Додатком 1 до угоди, буде утворено спільну польсько-українську ректорську консультативну групу, завданнями якої є обмін інформацією та обговорення змін, які плануються або впроваджуються у сфері вищої освіти і науки.

Партнери співпрацюватимуть з міністерствами, які відповідають за сферу вищої освіти та науки в Польщі та в Україні, щодо реалізації проектів та ініціатив. Ключовими напрямами співпраці ректорів обох країн є такі:

- інформування про сферу й масштаби запланованих заходів і проектів та тих, що реалізуються, та надання звітів про їх виконання та результати;

- взаємодія з міністерствами, на їх запрошення, у реалізації положень відомчих або міжурядових угод про співробітництво в галузі вищої освіти і науки;

- підтримка діяльності, що спрямована на вдосконалення форм співпраці академічних середовищ обох країн, з урахуванням рейтингів вищих навчальних закладів та спільних міжнародних видавничих проектів, у тому числі наукових монографій;

- підтримка «мережевих» заходів типу нетворкінг для польських та українських навчальних закладів та ін. У Додатку 1 передбачено також ініціювання проекту щодо демократизації та вдосконалення управління вищими навчальними закладами, у якому могли би взяти участь зацікавлені керівники університетів у Польщі та в Україні. Партнери разом докладатимуть зусиль для пошуку фінансової підтримки щодо реалізації цього проекту, у тому числі шляхом подання заявки на програми ЄС чи державні програми в країнах Партнерів.

За час свого перебування у Республіці Польща ректори також провели зустрічі на найвищому рівні у провідних вищих навчальних закладах Варшави та Кракова, зокрема у Варшавському університеті Кардинала Стефана Вишинського (за участі Ксьондза-ректора Станіслава Дзеконського та проректорів університету), Ягеллонському університеті (за участі ректора Войчеха Новака, проректорів та деканів) та Краківській гірничо-металургійній академії AGH (за участі ректора Тадеуша Сломки та проректорів). Результатом кожної зустрічі стали численні ідеї та пропозиції партнерства між вищими навчальними закладами Польщі та України.

Тож Україна і Польща як найближчі сусіди мають великий невикористаний вповні потенціал співпраці, яка здатна суттєво збагатити обидві країни.

За матеріалами офіційного сайту

Спілки ректорів вищих навчальних закладів України

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело