Головна / Публікації / Завершилися курси у межах проєкту Кафедра Жана Моне «Студії ЄС у СНУ імені Лесі Українки»

Завершилися курси у межах проєкту Кафедра Жана Моне «Студії ЄС у СНУ імені Лесі Українки»

Завершилися курси у межах проєкту Кафедра Жана Моне «Студії ЄС у СНУ імені Лесі Українки»

Завершилися курси «Європейський Союз: місія та організація» і «Фінанси Європейського Союзу», які викладалися на факультеті міжнародних відносин у межах проєкту Кафедра Жана Моне «Студії ЄС у СНУ імені Лесі Українки» програми Європейського Союзу «Еразмус+» упродовж лютого–червня 2020 р. (координатор і тренер – професор, доктор економічних наук Андрій Бояр). Для вивчення цих двох дисциплін зареєструвалося 28 студентів магістратури трьох факультетів СНУ імені Лесі Українки, аспіранти та працівники кількох установ й організацій. Більшість із них успішно завершили навчання й одержали сертифікат установленого зразка.


Обидва курси 3-кредитні за обсягом (48 год. аудиторної і 42 год. самостійної роботи). У межах першої дисципліни слухачі вивчали історію та передумови європейської інтеграції; інституційно-правові та бюджетно-фінансові основи функціонування ЄС, його секторальну політику; місце Європейського Союзу у світовій політиці й економіці; відносини Україна–ЄС.


Друга дисципліна передбачала поглиблене вивчення слухачами бюджетної системи ЄС, зокрема етапів її розвитку, бюджетного законодавства, устрою та процесу Європейського Союзу, дохідних і видаткової частин бюджету ЄС, фінансової перспективи Євросоюзу до 2027 р. Останнє заняття курсу «Фінанси ЄС» відбулося за участі запрошеного експерта з питань бюджетування у ЄС – доктора наук з державного управління, професора, провідного наукового співробітника Національного університету цивільного захисту України (м. Харків) Володимира Стрельцова.


Навчання розпочалося у звичній очній формі. Однак в умовах карантину воно було продовжене в онлайн-режимі з використанням платформи Microsoft TEAMS. Формат занять: інтерактивні лекції, семінари, дискусії та ситуативні вправи. Підсумковим акордом стало розв’язання пакета тестових завдань у програмі MS FORMS. Розроблені авторські матеріали курсів – на сайті проєкту (https://eenujeanmonnet.wordpress.com/). Їх можуть безкоштовно використовувати усі охочі за умов дотримання авторських прав.


Щиро вітаємо усіх учасників із успішним завершенням навчання та запрошуємо до участі в заходах проєкту у 2021 та 2022 рр.!


Кафедра міжнародних економічних відносин

та управління проектами