Головна / Публікації / Заступниця Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд прочитала лекцію для студентів Лесиного університету

Заступниця Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд прочитала лекцію для студентів Лесиного університету

11 лютого у бібліотеці СНУ імені Лесі Українки заступниця Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд прочитала публічну лекцію із геополітичної проблематики «Ефект мангусти».

Спілкування з молоддю Оксана Іванівна розпочала із питань: чи хотіли б ви навчатися за кордоном і виїхати на постійне місце проживання до однієї з країн ЄС, США, Канади та чому? Варіантів відповідей було чимало: там менталітет інший, кращі можливості для реалізації, рівень доходів тощо.

«Чому ж так? – мобілізувала увагу студентів лекторка. – Чому українець, проживаючи в Канаді, змінює свій менталітет? Чи справа зовсім не в останньому? А в тому, що Канада, США, Велика Британія, Франція, Німеччина – країни, які мають державність багато років. А ми, українці, здобули свою лише 28 років тому». На думку Оксани Сироїд, ми соромимося бути українцями, соромимося усього українського, почуваємо себе невпевнено. Власне від цієї невпевненості у собі і цей сором. Зрозуміло, що корені цієї вади українського суспільства сягають значного історичного періоду становлення нашої державності. Саме екскурсу в історичне минуле була присвячена решта частина лекції Оксана Сироїд. Заступниця Голови Верховної Ради України проводила чіткі порівняння дій провідних гравців на геополітичній карті світу упродовж XX ст. та їх наслідки для нашої держави. Разом зі студентами аналізувала чинники та передумови, які призвели до військових дій на території України вже у XXI ст.

Після завершення лекції студенти та викладачі СНУ імені Лесі Українки цікавились у пані Оксани різними аспектами її професійної діяльності, зокрема роботою на посаді віце-спікера Верховної Ради України, поглядами на політичні події в Україні тощо.

Відділ звязків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело