Головна / Публікації / З Волині до Канади: ювілей почесного професора університету

З Волині до Канади: ювілей почесного професора університету

Почесний професор університету Любов Василів-Базюк

29 травня під час засідання вченої ради університету ректор Ігор Коцан вручив Золотий нагрудний знак СНУ імені Лесі Українки Любові Василів-Базюк, почесному професору університету (за рішенням вченої ради, протокол № 8 від 31 березня 2005 р.). 

Декан факультету іноземної філології, доцент Оксана Рогач виступила з доповіддю про життєвий і творчий шлях нашої славетної землячки, яка у вересні відзначатиме поважний ювілей, 90-ліття!

Народжена у маленькому селі на Волині (нині с. Видерта Камінь-Каширського району), Любов Василів-Базюк змушена була покинути Україну в часи лихоліття Другої світової війни. Пані Любов здолала всі перешкоди та випробування долі й стала сильнішою. Сьогодні вона відома письменниця, науковець, благодійниця, патріотка, яка проживає в Канаді (м. Торонто), але не пориває зв’язків із батьківщиною. 

Любов Василів-Базюк постійно надсилає примірники своїх книг до українських університетів, коледжів, семінарій, бібліотек, зокрема й у СНУ імені Лесі Українки та Центр канадознавства. З керівником центру – доцентом кафедри практики англійської мови Іриною Калиновською пані Любов листується, ділиться власними думками, спостереженнями, розповідає про життя та творчі плани.

Любов Василів-Базюк відома благочинністю. Вона дає пожертви на будівництво українських церков, організувала збір коштів на відбудову Волинської богословської семінарії, заснувала іменні стипендії студентам семінарій у Луцьку та Рівному. За велику жертовну працю, з благословення Патріарха УПЦ КП Філарета, нагороджена орденами Св. Миколая, Св. Варвари, св. Кирила і Мефодія.

Наукові статті та романи Любові Василів-Базюк присвячені трагічним сторінкам історії України. Вони написані на основі її спогадів, свідчень очевидців і документальних матеріалів. У творчому доробку письменниці дев’ять романів, десятки статей і віршів.


Під час Фестивалю науки СНУ імені Лесі Українки викладачі факультету іноземної філології провели семінар, присвячений Любові Василів-Базюк і перекладу частини її роману «Крізь пекло на землі» англійською мовою, де йдеться про події Другої світової війни у Луцьку. Письменниця звернулася до учасників семінару: «…Дякую, що вибрали мій твір «Крізь пекло на землі». Вітаю студентів, живу Україною та душею з Вами. Маємо великі надії на молоде покоління, що будете зберігати чудову Українську Мову, Церкву та обороняти свою Державу від залишків 5-ї колони та московських запроданців».

Робота над перекладом роману триває під керівництвом декана факультету іноземної філології, доцента Оксани Рогач і доцента кафедри англійської філології Ірини Чарікової.

З нагоди ювілею нашої славетної землячки колектив науковців факультету іноземної філології подали до Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті Канади дослідницький проект на українсько-канадську тематику з гуманітарних наук «Життєвий і творчий шлях Любові Василів-Базюк як символ незламності українського духу».

Вітаємо пані Любов із почесною нагородою і бажаємо авторці здоров’я та наснаги. 

Факультет іноземної філології

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело