Головна / Публікації / Юлій Мамчур: «Перед кожним командиром ставав вибір. І я зробив свій»

Юлій Мамчур: «Перед кожним командиром ставав вибір. І я зробив свій»

7 березня в Центрі культури та дозвілля СНУ імені Лесі Українки відбулася зустріч студентів і викладачів університету з Юлієм Мамчуром – військовим льотчиком 1-го класу, полковником Повітряних Сил ЗСУ, командиром 204-ї бригади тактичної авіації, народним депутатом України.

Представив поважного гостя ректор Ігор Коцан, нагадавши присутнім, що Юлій Мамчур – великий патріот, який на власному прикладі показав, як потрібно боротися за незалежність: під час подій у Криму у березні 2014 року заявив, що він і військовослужбовці його військової частини вірні присязі і народу України.

Опісля Юлій Мамчур розповів про себе, захоплення Криму, гібридні методи ведення війни: «У той час байки про братній народ, які нам 20 років розказували, розвіялися. Я на своєму досвіді переконався, що таке безвладдя, адже всі керівники в Криму склали повноваження. Перед кожним командиром ставав вибір. І я зробив свій».

Повідав гість і про власне бачення і ставлення до того, що відбувається в країні сьогодні: «За п’ять років створено потужний підмурок Української держави. Якщо його зруйнувати – країну відкине назад. Можливо найважливіший етап в історії України розпочато. Вибори Президента і Парламенту – це наш тест на згуртованість. Ситуація відсутності влади найстрашніша. Тому перед нами сьогодні дві битви. І приймати рішення потрібно свідомо». Також Юлій Мамчур наголосив, що нам протистоїть друга в світі за потужністю армія, і Україна вистояла, втративши лише 7 % території.

Лунало безліч питань: щодо політики, економіки, вступу в ЄС і НАТО, що спонукало прийняти рішення іти на ворога з Гімном України, де складніше – на війні чи в політиці тощо.

На завершення зустрічі ректор Ігор Коцан подякував пану Юлію за відверті, чесні та щирі відповіді і запевнив, що «ми будемо виховувати справжніх патріотів України». А Юлій Мамчур підсумував: «Лише оцінюючи себе як велика нація ми можемо ввійти в європейську сім’ю».

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело