Головна / Публікації / Воркшоп для студентів-журналістів від редакторки Іванни Рудишин

Воркшоп для студентів-журналістів від редакторки Іванни Рудишин

Воркшоп для студентів-журналістів від редакторки Іванни Рудишин

На факультеті філології та журналістики продовжуються зустрічі з випускниками-практиками. Серія воркшопів покликана ознайомити студентів-першокурсників та усіх, кому цікавий фах редактора / журналіста, із особливостями професійної діяльности, почути думки авторитетних та успішних випускників спеціальности. Зустрічі проходять у форматах воркшопів. Ініціаторками стали викладачі кафедри соціальних комунікацій Наталія Благовірна та Олена Кошелюк.


11 березня 2020 відбувся  вже п’ятий із серії воркшопів. Цього разу гостею у молодіжній авдиторії стала Іванна Рудишин, головна редакторка онлайн-видання «ВолиньPost». Випускниця спеціальности «Видавнича справа та редагування» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 2016 року.


Іванна щиро зізнавалася, що коли була ще студенткою, трохи не так уявляла собі роботу головного редактора, і коли власне почала працювати, тільки тоді оцінила плюси і мінуси фаху. Це лякало тільки на початках, коли доводилося багато вчитися новим менеджерським справам. Усі, хто приходить у професію, повинні вчитися. Це постійне самовдосконалення. Саме на цьому наголошувала спікерка. Коли ти вмієш робити усе, що робить кожен у твоїй команді, – ось це і справді головний редактор, який може бути одночасно і журналістом, редактором, рекламістом і піарником. Дуже добре мати досвід у дотичних сферах і бажання вчитися. «Я багато чому навчилася, відтоді, як стала головним редактором “ВолиньPost”, але щоразу потрібно вчитися чомусь новому. Це цікава, але водночас і стресова робота. Хоча за це я її і люблю», – підсумовує Іванна Рудишин.

Ще одна порада, яку дає редакторка, – не боятися форс-мажорних обставин, проколів і незапланованих ситуацій. Вони все одно будуть, адже робота у сфері медіа сповнена всього: рівноцінно ж цікавого і непередбачуваного. Потрібно бути тільки готовим до цього. І брати на себе відповідальність, адже іноді доведеться спростовувати, іноді відбивати каміння – це усе робота голреда, бо, як каже Іванна, «це така стіна, яка усе сприймає на себе». Ну і традиційно вже повелося: «якщо лаври – то журналістам, ганьба – редакторові!»

Коли можна поєднувати навчання і професійну діяльність? «Як тільки відчуєте, що можете це поєднувати», – переконана редакторка. Свою першу роботу Іванна отримала завдяки практиці в університеті, далі – навчилася поєднувати кілька робіт. І так закрутилось. Наприкінці радить не зупинятися, починати з чогось невеликого, постійно самовдосконалюватися, читати книги, дивитися фільми, які можуть надихнути і розширити кругозір. Адже розвиток – найважливіше у професії.

Олена КОШЕЛЮК

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове