Головна / Публікації / Волинські представники бізнесу підписали «Пакт заради молоді-2020»

Волинські представники бізнесу підписали «Пакт заради молоді-2020»

Проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Андрій Бояр, профконсультант відділу молодіжної політики та соціальної роботи Тетяна Кулик та начальник навчально-сервісного центру «А–B HUB» Неоніла Войтович взяли участь у форумі «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці» в рамках ініціативи «Пакт заради молоді-2020», що відбувся у Луцьку 9 листопада 2017 року.

Мета Форуму – налагодження діалогу між компаніями та активною молоддю, обмін знаннями та досвідом про кар’єру від компаній до молоді.

Серед організаторів заходу – Міністерство молоді та спорту України та Центр «Розвиток КСВ» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН. Інформаційну підтримку проекту забезпечили Молодіжний центр Волині та Волинський обласний молодіжний центр праці.

Форум зібрав молодь та місцевих роботодавців, а програма заходу була насичена презентаціями актуальних кар’єрних можливостей на Волині, практичними майстер-класами від HR-менеджерів національних та місцевих компаній, дискусіями щодо пріоритетів у виборі першої роботи та пошуком спільних WOW-рішень у співпраці бізнесу і молоді.

Звертаючись до гостей та учасників відкриття Форуму радник із програмних питань Фонду ООН у галузі народонаселення Андрій Поштарук зазначив, що сьогодні молоді бракує саме практичних навичок, тому цей Форум спрямований допомогти молодим людям познайомитись з місцевими компаніями та знайти місця для стажування і першої роботи. Заступник начальника Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Олександр Ткачук зауважив, що програми стажування для молоді в компаніях є дуже важливими, оскільки це формує в них розуміння реальних запитів роботодавців на сучасному ринку праці.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк у вітальному слові орієнтував молодих учасників заходу до активного пошуку внутрішнього стрижня, який допоможе успішно реалізуватися у професії.

Окремою віхою Форуму стало підписання представниками бізнесу українського «Пакту заради молоді-2020», адже цей документ зобов’язує підприємства створювати місця для стажування і відкривати нові можливості для партнерств між бізнесом і молоддю.

Про історію підписання Пакту заради молоді розповів координатор CareerHubцентру «Розвиток КСВ» Тарас Деркач: «Головною метою ініціативи є створення партнерських містків між бізнесом та освітнім сектором заради кращого працевлаштування молоді».

Ідея публічного зобов’язання компаній для створення робочих місць для молоді – «Пакт заради молоді-2020» – це продовження загальноєвропейської ініціативи. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 300 нових партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10000 місць для стажування та першої роботи молоді до 2020 року (деталі – http://csr-ukraine.org/education/pact-for-youth).

Під час заходу в Луцьку Пакт підписали 10 компаній – «Artefact. St», «VolWest Group», «Internetdevels», «Аквапрінт», «Клевер Сторс», «Модерн–Експо», Волинське обласне управління АТ «Ощадбанк», сімейне кафе «Дядя Pizza», «Теремно Хліб» та кав’ярня «Цукерня».

На сьогодні в Україні Пакт підписала 81 компанія. Серед перших підписантів – компанії «Нестле», «Байєр» в Україні, «МетЛайф», «ДТЕК», «Київстар», Кока-Кола Беверіджиз Україна», «КПМГ» в Україні, «Сингента» в Україні, «Укртелеком», «EY» в Україні, група компаній «1+1 медіа».


Важливо, що інформація, отримана під час заходу, стане у пригоді під час співпраці Центру кар’єри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки із роботодавцями міста, Молодіжним центром Волині, Волинським обласним молодіжним центром праці та міським центром зайнятості щодо реалізації напряму роботи з працевлаштування молоді.

 Тетяна КУЛИК,

кандидат психологічних наук, профконсультант відділу

 молодіжної політики та соціальної роботи

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело