Головна / Публікації / Волинь вшанувала пам’ять жертв початку Другої світової війни 1 вересня 1939 року

Волинь вшанувала пам’ять жертв початку Другої світової війни 1 вересня 1939 року

Волинь жертвам вересня 1939

Вісімдесят років тому 1 вересня 1939 р. нападом гітлерівців на Польщу розпочалася Друга світова війна… Найбільша та страхітлива, яка не лише змінила кордони держав, а й поламала долі мільйонів людей.
Волині тоді входила до складу Польщі. Вже у перші дні вересня нацистські авіабомби впали на Луцьк і Ківерці. З’явилися перші вбиті та поранені. Війна кровавим крилом зачепила всіх: і військових, і населення.
Через вісімдесят років, 1 вересня 2019-го, українці, поляки, євреї разом зібралися на меморіалі «Вічна слава» у Луцьку, аби ще раз згадати й ушанувати пам’ять жертв і біль наших родин, висловити солідарність із народами Європи, які відзначають день початку війни. У пам’ять про жертви молебень відслужив священник Православної церкви України, який виголосив скорботну промову засудження війни тодішньої та військової агресії, яку зазнає Україна сьогодні. Присутні віддали данину пам’яті полеглим хвилиною мовчання.
До підніжжя пам’ятника пораненому солдату та напису «Волинь жертвам вересня 1939» лягли живі квіти від Луцької міської ради, Волинської облдержадміністрації, Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, науковців і студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, а також від ініціатора пам’ятних заходів Волинського «Меморіалу» імені Василя Стуса, представників релігійної общини прогресивного іудаїзму, ветеранських організацій, громадськості та лучан.
На завершення прозвучав державний гімн України.

Олександр ЖУК,
голова Волинського «Меморіалу» імені Василя Стуса

Фото відділу зв'язків із громадськістю

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело