Головна / Публікації / Визначили студентів, які представлятимуть університет на І етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування

Визначили студентів, які представлятимуть університет на І етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування

Визначили студентів, які представлятимуть університет на І етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування

10 березня на факультеті інформаційних систем, фізики та математики відбулася університетська студентська олімпіада з програмування. Це початковий етап командної студентської Першості світу з програмування АСМ-ICPC (Association for Computing Machinery/International Collegiate Programming Contest). Олімпіада відбувається щорічно під егідою Міжнародної асоціації обчислювальної техніки.


До складу журі (й одночасно до організаційного комітету) увійшли завідувач кафедри прикладної математики та інформатики, доцент Тетяна Чепрасова, старші викладачі кафедри Людмила Глинчук і Тетяна Гришанович та тренер команд Олександр Карпевич – випускник факультету, колишній активний учасник і переможець олімпіад із програмування різного рівня періоду навчання на факультеті, нині працівник ІТ-галузі. Саме Олександр Карпевич здійснював добір пропонованих учасникам олімпіади завдань.


У цьогорічних змаганнях, які проводилися за правилами ACM, взяла участь рекордна кількість студентів – 23.


Учасникам було запропоновано для розв’язання 15 задач різного рівня складності (на 3 години роботи), перевірку розв’язків яких виконувала система ejudge безпосередньо під час змагань в автоматичному онлайн-режимі. Розв’язком задачі є файл із вихідним кодом програми, написаний однією із мов програмування, обраної учасником (C, C++, Java, Pascal, C# або Python), який потім завантажується у ejudge для перевірки. Зарахування або відхилення розв’язку, формування турнірної таблиці та результатів олімпіади з урахуванням часу її розвʼязання також було сформовано із використанням системи ejudge, що забезпечило високий рівень обʼєктивності визначення результатів і переможців олімпіади та максимальне наближення способу її проведення до змагань на першість на міжнародному рівні. Усім учасникам була надана комп’ютерна техніка однакової потужності, що забезпечило рівні умови роботи.

 

Тренер команд Олександр Карпевич консультує учасників олімпіади з питань реєстрації на міжнародному сайті студентської Першості світу з програмування АСМ-ICPC 

Результати олімпіади:

  •  I місце – Андрій Ступінь (КНІТ-23);
  •  II місце – Гєрман Пелех (КНІТ-13), Дмитро Клівчук (КНІТ-13);
  •  III місце – Максим Приходько (КНІТ-33), Нікіта Вірний (Інф.О-15), Максим Федоренко (Інф.О-15).


За результатами проведеної олімпіади будуть сформовані команди, кожна із 3-х учасників, які представлятимуть Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки у І (регіональному) етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування, що відбудеться на базі Луцького національного технічного університету 4 квітня 2020 року.     


Вітаємо переможців олімпіади і бажаємо їм високих результатів у наступному етапі Всеукраїнської олімпіади з програмування!!! Всім учасникам – нових звершень і перемог!           

Кафедра прикладної математики та інформатики

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове