Головна / Публікації / Візит Посла Канади Романа Ващука у СНУ імені Лесі Українки

Візит Посла Канади Романа Ващука у СНУ імені Лесі Українки

Сьогодні, 20 березня, у Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Супроводжувала Посла експерт із політичних та економічних питань Інна Царькова.

Гостинно зустрічали високоповажного гостя в стінах вишу ректор Ігор Коцан, проректор з навчальної роботи Світлана Гаврилюк, помічник ректора Сергій Мостенець, в. о. начальника відділу міжнародних зв'язків Ігор Чуліпа, член наглядової ради СНУ імені Лесі Українки Василь Токарський, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, міський голова Микола Романюк, який вручив пану Роману подарунок на згадку про перебування в Луцьку. Ігор Ярославович презентував Надзвичайному і Повноважному Послу Канади в Україні Острозьку біблію й видання нашого навчального закладу, зокрема книгу вибраних творів Лесі Українки «Волинський скарб».Опісля Роман Ващук взяв участь у презентації Центру канадознавства, який діє у бібліотеці вишу. Відкриваючи захід, декан інституту іноземної філології Оксана Рогач окреслила основні напрями роботи центру в майбутньому, а це укладання англо-українського словника для іноземців; розвиток тісної співпраці з канадськими університетами, центрами української діаспори, центром канадознавства НУ «Острозька академія»; сприяння участі студентів у програмах обміну. На його базі відбуватиметься вивчення канадської англійської й, звісно, популяризуватиметься історія та культура Канади.

Студенти ІІФ креативно презентували присутнім найважливіші сторони канадського життя – культуру, історію, визначні місця країни; також було представлено книгу «Україна та її культура», підготовану спільно з викладачем кафедри прикладної лінгвістики Дональдом Пуффальтом, і «Великий українсько-англійський словник» (укладач – професор Євгенія Гороть). Посол щиро подякував студентам і їхнім педагогам за ґрунтовну дослідницьку працю.

По завершенні презентації Роман Ващук зустрівся зі студентами та колективом Лесиного вишу в Центрі культури та дозвілля. Бесіда в основному стосувалася питань канадсько-української співпраці. Як слушно зауважив ректор Ігор Коцан, Канада – та країна, яка найбільше нас підтримує і сьогодні, в цей складний для України час, і в минулому (адже саме Канада першою визнала незалежність України).

Роман Ващук зазначив, що перші українці, які іммігрували в Канаду, були ініціативними й надзвичайно працьовитими людьми, адже їм доводилося працювати вдвічі-втричі важче, ніж іншим переселенцям. Сьогодні засади інтеграції іммігрантів у Канаді – це раннє надання громадянства, права голосувати тощо. Крім того, в канадському суспільстві є розуміння проблем українців, і людям не потрібно пояснювати, що це за народ. У Канаді кожен знає когось із українським корінням. В уяві пересічного канадця українці такі ж європейці. А це насправді великий фундамент для співпраці обох країн. «Ми зуміли збудувати країну, в якій хочеться і можеться жити», – резюмував Роман Ващук.


Після виступу Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні усі охочі, – а їх було чимало, – змогли задати гостю питання. Наостанок зустрічі Ігор Коцан подякував особисто Роману Ващуку й усьому канадському народу за ту величезну підтримку, яку вони надають Україні. 

Інна МОГІЛЕВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело