Головна / Публікації / Візит делегації факультету міжнародних відносин до Університету в Білостоці

Візит делегації факультету міжнародних відносин до Університету в Білостоці

20-21 грудня делегація факультету міжнародних відносин СНУ імені Лесі Українки у складі завідувача кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу, доктора політичних наук Антоніни Митко, кандидата політичних наук, доцента кафедри міжнародних відносин та регіональних студій Євгенії Вознюк і студента 4 курсу спеціальності «Міжнародна інформація» Назарія Шуляка відвідали з візитом Університет у Білостоці (Uniwersytet w Białymstoku).

Університет у Білостоці (Республіка Польща) на сьогодні один із найбільших і найдинамічних вишів у Північно-Східній Польщі, хоча заснований лише у 1997 р. У складі Університету ‒ дев’ять факультетів, у тому числі зарубіжні у Вільнюсі, на яких отримує освіту майже 14,5 тис. студентів. УвБ (Університет у Білостоці) виконує майже 50 договорів про співпрацю із закордонними ВНЗ. Бере участь у європейській освітній програмі LLP-Erasmus +, у рамках якої співпрацює з 120 партнерськими вишами з 22 країн Європейського Союзу, а також із Туреччини, Швейцарії та Хорватії. Налагодження співробітництва і рамкових домовленостей між СНУ імені Лесі Українки та Університетом у Білостоці було досягнуто завдяки ініціативі кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу при обговоренні питання щодо укладання договору про співробітництво та спільні заходи.

Під час зустрічі з проректором з освіти, док. габ., професором Войцехом Слешинскі та деканом історико-соціологічного факультету, док. габ., професором Йоанною Садовскі обговорювалися можливості проведення спільних наукових, культурних, освітніх заходів, проходження наукових стажувань і підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників обох вишів. Університет систематично вводить у навчальні програми новаторські дослідження, реалізовані в рамках діючих відділень, новітні наукові досягнення і вдосконалює методи навчання. Заступником декана по роботі зі студентами факультету міжнародних відносин СНУ імені Лесі Українки Євгенією Вознюк складено план дій з реалізації проекту обміну студентами у рамках окремої угоди на навчальний курс Університету в Білостоці. Директором Інституту історії й політичних наук, док. габ., професором Яном Снобком підтримано ідею проведення спільних досліджень у фахових виданнях України та Польщі, написання спільних наукових розвідок і проведення міжнародної конференції.

Одночасно головою Наукового товариства студентів та аспірантів факультету міжнародних відносин Назарієм Шуляком налагоджувалися відносини зі студентським активом польського вишу. В університеті активно діє понад 70 наукових гуртків і студентських організацій, зокрема ELSA (Європейська студентська асоціація юристів), AIESEC (Міжнародна асоціація досліджень економіки та комерцій), Студентський форум BCC (Business Center Club).

Екскурсію містом та університетом для української делегації провела доктор Оксана Войтюк, яка наголошувала на тому, що виш весь час розвивається, створює найкращі умови для наукової роботи та навчання. Продовжується будівництво університетського кампуса – один із найбільших і найсучасніших інвестиційних проектів у регіоні. З 2013 р. студенти математико-природних наук почали навчатися в нових залах, сучасних лабораторіях, мають мультимедійні музеї та інші високотехнологічні інструменти для цікавого і змістовного навчання, що стало можливим завдяки внеску ЄС у розвиток Підляського регіону.

Окрім традиційного двостороннього обміну поліграфією з символікою університетів, Університет у Білостоці презентує своїм гостям «академічний мед», зібраний на пасіці, яка знаходиться на даху студентського кампуса, печивом із жолудями власного виробництва, пазлами із зображення кампусу, виготовленими до 20-річчя Університету та іншими цікавими деталями, що характеризують виш.

Факультет міжнародних відносин

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело