Головна / Публікації / Виставка картин «Коло Лесі»: Леся Українка оживає у мистецьких творах талановитих студентів

Виставка картин «Коло Лесі»: Леся Українка оживає у мистецьких творах талановитих студентів

Виставка картин «Коло Лесі»: Леся Українка оживає у мистецьких творах талановитих студентів

25 лютого у Східноєвропейському національному університету імені Лесі Українки відбулася виставка картин студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» факультету культури і мистецтв «Коло Лесі». Відкрив захід декан факультету Віталій Охманюк, відзначивши талановитість й «одержимість мистецтвом» авторів презентованих експонатів.

Слово взяв ректор Анатолій Цьось: «Щораз більше переконуюся: щоб побудувати хорошу Україну, хороший університет, хороший факультет – мало мати лише добру матеріальну базу, мало мати лише гроші. Потрібна певна ідея, національна, гуманістична. І нам повезло, що ми можемо формувати свої думки та дії навколо двох чинників – Волинь і Леся Українка… Творчість Лесі Українки повинна бути ідейною основою нашої діяльності та навчання». «Щиро дякую за представлені роботи, за те, що ви небайдужі, що ви у своїх роботах висвітлюєте життя і творчість Лесі Українки», – звернувся Анатолій Васильович до викладачів і студентів факультету культури і мистецтв. «Тільки спільно ми зробимо наш університет яскравим, потужним і якісним», – підсумував очільник вишу. Відтак завідувач кафедри образотворчого мистецтва Олександр Лесик запевнив ректора й усіх присутніх, що факультет «робить усе, щоб приносити радість на Волинь і розвивати культурність і духовність».

Про виставку та техніку виконання робіт (а це і олійний живопис, і розпис на тканині й ін. – лише невелика частина технік, якими володіють студенти) повідала доцент Ольга Каленюк: «“Коло Лесі” – це всеохопне коло тих її почуттів, переживань, досягнень, багатогранності її натури, глибини її душі. І саме всі ці риси передані у цих живописних роботах і творах декоративно-прикладного характеру».

Унікальність геніальної поетеси, яка надихає не лише поетів і звичайних людей, а й художників, відзначила і заступниця декана Тетяна Прокопович, закликавши усіх надихатися Лесею Українкою.
Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове