Головна / Публікації / Виклики та парадокси соціальної взаємодії: перша спільна конференція факультетів психології та соціології й іноземної філології

Виклики та парадокси соціальної взаємодії: перша спільна конференція факультетів психології та соціології й іноземної філології

І Міжнародна науково-практична конференція «Виклики та парадокси соціальної взаємодії в постмодерному світі: лінгвістичний і психологічний аспекти»

11 квітня в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося відкриття І Міжнародної науково-практичної конференції «Виклики та парадокси соціальної взаємодії в постмодерному світі: лінгвістичний і психологічний аспекти».

Із початком роботи заходу усіх присутніх привітала проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики Анна Данильчук. Анна Леонардівна передала учасникам конференції вітання та шанування від ректора університету Ігоря Коцана, який нині перебуває із робочим візитом у Китаї. Також проректор наголосила, що у сучасному суспільстві викликів і парадоксів стає усе більше, й тому сьогоднішня конференція унікальна, адже інтердисциплінарність, яка нині присутня у світі, відображається в науці. Наостанок Анна Данильчук побажала учасникам заходу «успіхів, натхнення, нових відкриттів і нехай у світі стає менше парадоксів і більше перемог».

На пленарному засіданні свої доповіді виголосили науковці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки: доктор психологічних наук, професор, декан факультету психології і соціології Жанна Вірна («Безпека особистості: соціально-психологічний та правовий вимір»), кандидат філологічних наук, доцент, декан факультету іноземної філології Оксана Рогач («Імперативи міжкультурної комунікації»), доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та соціальної психології і соціології Ольга Лазорко («Психологія безпеки особистості як новітня галузь психологічного знання: методологічне та концептуальне обґрунтування»), доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри англійської філології Валентина Ущина («Позиціювання суб’єктів дискурсивної діяльності стосовно ризику: від індивідуальної когніції до соціального семіозису»), а також вчені з інших закладів вищої освіти України та з-за кордону, зокрема з Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна.

Учасники конференції продовжили роботу на секційних засідання за такими напрямами: «Мультимодальність і парадоксальність соціальної взаємодії в контексті новітніх засобів комунікації: соціолінгвістичні, прагматичні та літературознавчі дослідження»; «Еколінгвістика та самопрезентація особистості в інформаційну еру»; «Ризик і конфлікт: семантика, прагматика, дискурс»; «Соціальна безпека в умовах ризику»; «Конфліктна інтеракція: медіація та фасилітація»; «Психолого-педагогічні аспекти міжкультурної взаємодії: виклики, ризики, дії».

Після завершення пленарних і секційних засідань усі залишилися надзвичайно задоволені, адже заходи пройшли вдало та насичено: чудова організація, пізнавальні та змістовні доповіді, обмін досвідом.

12 квітня в рамках конференції на факультеті психології та соціології відбудуться круглі столи «Інклюзія в освіті», «Сучасні інноваційні технології в освіті» та майстер-клас «Конфліктна інтеракція: вплив Я-концепції та екзистенційних позицій».

Також учасники заходу матимуть змогу побувати на екскурсіях у Музеї Лесі Українки нашого університету та замку Любарта. 

Інна МОГІЛЕВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело