Головна / Публікації / Видатні постаті, які вражають, захоплюють, надихають

Видатні постаті, які вражають, захоплюють, надихають

Кожна епоха має видатних людей, які досягли значних висот у різних галузях, людей,які захоплюють своїми досягненнями і спонукають до наслідування і сьогодні, демонструють усьому суспільству, що немає нічого неможливого…
Насправді поняття «успіх», «досягнення», «видатна особистість» нині надзвичайно актуальні. Вони вказують на місце людини в тому чи тому соціальному середовищі, визначають її статус у соціально-стратифікаційному вимірі, формують суспільну думку про неї та її поведінку.
Аби з’ясувати, хто сьогодні видається знаменитим і які досягнення видатні, проведене експрес-опитування студентів СНУ імені Лесі Українки (опитано 100 осіб). Результати засвідчили, що молодь цікавиться спортом, літературою, музикою, значно менше уваги звертає на політику.
Серед найбільш згадуваних постатей – видатні спортсмени Олександр Усик, Василь Ломаченко, Кіліан Мбаппе, Кріштіану Роналду, співачка Анна Тринчер, гурт «Карма», актор Метью Макконахі, скульптор і художник Олександр Архипенко, письменниця Лариса Ніцой, поетеса Ліна Костенко.
Стрімкий розвиток суспільства, поява нових технологій, постійне їхнє вдосконалення не залишило поза увагою і постать Ілона Маска, який, на думку студентів, «не лише розумний, цілеспрямований, але і втілює свої мрії в життя».
Цікаво, що молодь захоплюють не лише сучасні постаті, а й видатні люди інших епох: Леся Українка, Тарас Шевченко, Борис Пастернак, Абель Сід, Алі Мохаммед, яких вони відкрили для себе, знайомлячись із їхньою творчістю та біографією.
Серед політичних діячів вражали і сучасники (Дональд Трамп, Ангела Меркель, Петро Порошенко), і представники інших поколінь (Вінстон Черчіль, Маргарет Тетчер). Захоплення політиками та їхньою діяльність студенти пояснювали цілеспрямованою та збалансованою політикою цих особистостей, спрямованою на покращення життя громадян, зростання їхнього добробуту, відстоювання інтересів.
Що ж об’єднує усіх обраних постатей? По-перше, справді визначні досягнення у своїй галузі, по-друге, здобуття перемог, а також досягнення успіху завдяки власним здібностям, величезному бажанню та копіткій праці і незламному духу та вірі у можливості досягнути бажаний результат.

Валентина ЛЮБЧУК,
кандидат соціологічних наук,
старший викладач кафедри
загальної і соціальної психології
та соціології

 При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело