Головна / Публікації / Вічна пам’ять…

Вічна пам’ять…

На 50 році передчасно обірвалося життя декана хімічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, провідного науковця, люблячого чоловіка і батька трьох малолітніх дітей, Олега Васильовича Парасюка. Колектив факультету глибоко сумує з приводу трагічної втрати та висловлює щирі співчуття родині.
Олег Васильович народився 11 липня 1969 року у с. Вишнівчик Перемишлянського району Львівської області. У 1985 році закінчив середню школу № 44 м. Львова і цього ж року вступив на хімічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка, який закінчив у 1991 році. Під час навчання у 1988–89 роках був призваний на військову службу. У 1991–1994 роках навчався в аспірантурі при Волинському державному університеті. Захистив кандидатську дисертацію у лютому 1996 року у Львівському державному університеті ім. І. Франка за спеціальністю 02.00.01 – неорганічна хімія та одержав учений ступінь кандидата хімічних наук. Вчене звання доцента кафедри неорганічної та фізичної хімії присвоєно в 2002 році. З 1992 року працював у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки на посадах наукового співробітника, старшого наукового співробітника, старшого викладача, доцента. У 2011 року був обраний деканом хімічного факультету. У лютому 2015 року був мобілізований до лав Збройних сил України. З 2017 року був членом Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій. З початку 2018/2019 навчального року працював на посаді професора кафедри органічної хімії та фармації.
Під його керівництвом було захищено 4 кандидатських дисертації. Автор близько 500 публікацій, 20 патентів, співавтор 4 колективних монографій, двох навчальних посібників.
Нагороджений грамотою Верховної Ради України. Кращий молодий науковець ВНУ, стипендіат Кабінету міністрів України, лауреат конкурсу Samsung Young Scientist Day.

Колектив хімічного факультету