Головна / Публікації / Весна під знаком Косачів

Весна під знаком Косачів

Плідною на міжнародні конференції стала весна 2019 року на факультеті філології та журналістики. Особливу увагу науковців було зосереджено навколо знакових постатей для української і світової культури – Лесі Українки й Олени Пчілки.

Багато говорили про родину Косачів-Драгоманових ще в лютому на традиційних уже для нашого університету Днях Лесі Українки. Потужним камертоном усіх урочистих заходів стала неймовірно цікава виставка «Даю тобі думку мою…» (до 170-ліття від дня народження Олени Пчілки і 148-ліття від дня народження Лесі Українки), презентація якої відбулася 26 лютого у виставковій залі Музею Лесі Українки.

До 105-ї річниці виходу окремою книжкою драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» в біобібліографічному відділі імені професора Олександра Рисака було розгорнуто тематичну експозицію. Студенти-україністи ІІІ курсу представили літературно-мистецьку композицію, у якій розповіли про Олену Пчілку як багатогранну та різносторонню особистість, показали уривки з п’єси письменниці «Казка Зеленого Гаю», оригінально презентували тему «Море в житті та творчості Лесі Українки». А філологи-полоністи факультету філології та журналістики вперше самостійно підготували і провели повноцінну публічну екскурсію в Музеї Лесі Українки польською мовою.

5–7 квітня делегація викладачів взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Леся Українка в діаспорному літературознавстві», яка відбулась у німецькому Мюнхені в рамках держбюджетної теми «Леся Українка і персоналії літературного процесу кінця ХІХ – початку ХХ ст.». Учасників заходу радо приймав Український катедральний центр і президент Німецько-українського наукового об’єднання імені професора Ю. Блохина  Дарина Блохин. Із вітальним словом до науковців звернувся Генеральний консул України в Німеччині п. Юрій Ярмілко. Робота пленарного та секційних засідань була плідною та насиченою. Культурна програма передбачала відвідання Мюнхена та Баварії. Яскраві враження та незабутні емоції залишили Альпи зі сніговими вершинами, колоритні німецькі містечка, озера, а особливо – розкішний королівський замок Людовика Баварського у Фюссені Нойшванштайн. Дорогою додому делегація викладачів факультету філології та журналістики завітала до золотої Праги та королівського Кракова.

А вже наприкінці травня дві кафедри – української літератури та теорії літератури і зарубіжної літератури – організували і провели ще одну Міжнародну наукову конференцію «Олена Пчілка в літературному процесі кінця ХІХ – початку ХХ століття» (до 170-річчя від дня народження письменниці). На базі практик табору «Гарт», що на прекрасному озері Світязь серед чудових волинських лісів, гарне наукове товариство гідно вшанувало пам’ять про велику українку. Учасниками конференції були гості з усієї України – Києва, Острога, Житомира, Львова, а також із Республіки Польщі. За результатами обох заходів передбачено вихід збірників наукових праць.


Весна під знаком родини Косачів пройшла успішно та результативно. Наукові дослідження про Лесю Українку, її родину, літературне оточення продовжуються не лише під час конференцій, а й зустрічей із письменниками, літературних дискусій у колі студентів і викладачів, засідань проблемних груп, видання книжок, змістовних екскурсій у Музеї Лесі Українки, на лекціях унікального університетського спецкурсу «Творчий феномен Лесі Українки», слухачами якого є всі студенти нашого закладу вищої освіти. 

Олена МАЛАНІЙ,

доцент кафедри української літератури

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело