Головна / Публікації / Важко назвати місце в Україні, де б не було авторів або симпатиків «Твердині», – Микола Мартинюк

Важко назвати місце в Україні, де б не було авторів або симпатиків «Твердині», – Микола Мартинюк

Поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, науковець, педагог, журналіст… Усе це – про члена Національної спілки письменників України, кандидата філологічних наук, доцента, директора Поліграфічно-видавничого дому «Твердиня» Миколи Мартинюка, зустріч із яким (будучи приуроченою до Дня української писемності та мови) відбулася 7 листопада в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Розпочалося дійство виконанням «Молитви за Україну» Геннадія Татарченка на вірші Вадима Крищенка, яку представило тріо бандуристок СНУ «Дивоструни» у складі Наталії Никитюк, Катерини Ковальчук та Жанни Генсеровської (керівник – професор Мирослава Сточанська). Своєрідною преамбулою до слова самого письменника прозвучали виступи його викладача на час навчання у Лесиному виші – доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури, поетеси Галини Яструбецької (вона назвала М. Мартинюка «філологом від Бога» та студентки Миколи Івановича – голови Волинської організації НСПУ Ольги Ляснюк, – котра подякувала поетові за спільні проекти й відзначила його дуже цінну якість як колеги та друга – завжди приходити на допомогу в скрутну хвилину.


Після цього ведуча – методист університетської книгозбірні Світлана Кресак, – надала мікрофон «винуватцеві урочистості». Микола Мартинюк розповів про свою літературну роботу (зокрема це стосувалося історичного роману-трилогії про князя Данила Романовича – з першою книгою «Під мурами твердині» читачі уже мали змогу ознайомитися), про видавничі проекти. Не забув згадати й про співпрацю з закордонними авторами – болгарами, македонцями, хорватами, албанцями, чехами, поляками, – і, зрозуміло, з українськими письменниками. На думку директора «Твердині», в Україні важко знайти місце, де б не було авторів або симпатиків видавництва.

Високу оцінку діяльності пана Миколи (водночас із деякими критичними зауваженнями й побажаннями) дав його колега по перу Петро Коробчук. «Людиною, яка приносить удачу», назвала письменника й видавця директор і власник мережі книгарень «Руніка» Руслана Лазарева.

Впродовж зустрічі звучала поезія у виконанні автора та учасниць поетичної студії «Суцвіття» (керівник С. Кресак) Анни Соколової та Анни Павлусь, а також пісня Мирослава Стефанишина на вірші Миколи Мартинюка «Вечірня казка». Кодою ж дійства стала фото- і автограф-сесія. 

Максим КИРИЛЕНКО

Фото Володимира ЛУК’ЯНЧУКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело