Головна / Публікації / В університеті відкрили аудиторію імені Романа Арцишевського

В університеті відкрили аудиторію імені Романа Арцишевського

9 липня 2020 р. з нагоди дня народження члена-кореспондента НАПН України, доктора філософських наук, професора Романа Арцишевського відкрито іменну аудиторію в головному корпусі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

На відкритті були присутні ректор університету, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Анатолій Цьось, член-кореспондент Української академії історичних наук, професор Геннадій Бондаренко, кандидат фізико-математичних наук, доцент Валентина Ілляшенко, кандидат педагогічних наук, доцент Петро Кліш, кандидат філософських наук Олена Арцишевська та колеги по кафедрі.

Науково-педагогічну діяльність у Лесиному вищому навчальному закладі Роман Арцишевський розпочав у серпні 1979 р. на посаді старшого викладача кафедри політекономії та філософії. Для нього, як він сам згадував, «…почався новий великий і, мабуть, найважливіший період у … житті». Упродовж тридцятисемирічної творчої діяльності в університеті захищено докторську дисертацію, відкрито Республіканський центр світоглядної освіти молоді, на основі якого згодом створено інститут соціальних наук, видано понад двісті наукових праць, серед яких – значна кількість підручників, посібників та монографій. Наукова спадщина Романа Антоновича спрямована на філософське осягнення Людини як найвищої цінності буття. Без перебільшення, Романа Арцишевського можна назвати волинським Сократом, оскільки в розробленій ним концепції світоглядної освіти молоді розкрито найвагоміші чинники формування світогляду людини, її переконань, життєвої позиції, ідеалів і цінностей. «Наші біографії, – писав Роман Арцишевський, складаються насамперед не з якихось зовнішніх подій нашого життя, а пишуться нашими ділами».

У виступах присутні відзначили неоціненний внесок Романа Антоновича в розвиток науки, розбудову університету, виховання студентської молоді. Зауважено, що Роман Арцишевський був непересічною, надзвичайно мудрою та порядною людиною, Людиною з великої літери, яку варто пам’ятати, вивчати та наслідувати. «Коли ми пам’ятаємо наших великих викладачів, – зазначив ректор університету Анатолій Цьось, – ми продовжуємо наші найкращі традиції».

Проведення заходів з ушанування відомих науковців, викладачів і працівників ВНЗ сприяє виробленню культу науки й навчання, що є найважливішим не лише для сучасників, але й для наступних поколінь.