Головна / Публікації / В Академії розвитку обговорили питання збереження генетичного фонду живої природи на прикладі Цуманської пущі

В Академії розвитку обговорили питання збереження генетичного фонду живої природи на прикладі Цуманської пущі

7 жовтня в Академії розвитку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася зустріч студентів і викладачів факультету хімії, екології та фармації вишу з представниками Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» – начальником відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Павлом Савчуком і його заступницею Юлією Бабій.

На початку заходу Павло Савчук закцентував: ми перше покоління, яке знає, що знищує нашу планету, і останнє, яке може щось змінити. Ми стоїмо на грані 6-го вимирання видів, що загрожує всьому людству! Так, Павло Савчук навів невтішні дані: впродовж години на планеті зникає три види; на 60 % зменшилася кількість хребетних тварин у світі; на 83 % скоротилася чисельність популяцій прісноводних видів... Наявна й криза водних ресурсів. Тож ми повинні усвідомити власну відповідальність за збереження природи й об’єднати зусилля для виправлення цієї ситуації.

Опісля Павло Савчук розповів студентам про Ківерцівський національний природний парк. Цуманська пуща входить до складу екологічної мережі, яка сприяє збереженню біологічного різноманіття у Європі; забезпечує екологічну рівновагу в регіоні; відтворює волинську субпопуляцію зубрів та унікальні сосново-дубові деревостани – генетичний фонд живої природи Волинського краю тощо. Наостанок гості запросили усіх охочих відвідати цей чарівний куточок Полісся! 


Академія розвитку

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове