Головна / Публікації / Упродовж року він захищав Україну

Упродовж року він захищав Україну

22 квітня на біологічному факультеті відбулася зустріч студентів з учасником АТО, санінструкторм 51-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України Тарасом Самчуком.
Студенти всіх курсів факультету радісно вітали бійця, який з 10 квітня 2014 року до 1 квітня цього року був учасником АТО. Тарас Самчук розповів свою історію воєнного життя. Разом із побратимами він пройшов Іловайський котел, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Мар’їнку й інші населені пункти Східної України. Важко собі уявити, через які негаразди пройшов цей молодий хлопець, як його вдома чекали рідні та близькі, друзі й кохана дівчина. Багато його побратимів загинуло, багато зникло безвісті. Чимало бійців проходить лікування і реабілітацію після отриманих поранень. Та варто зазначити, що є й інша проблема, з якою зіштовхуються хлопці після воєнних дій – адаптація до мирного життя. Тарас відзначив, що важливий етап у подоланні цієї проблеми – спілкування, зокрема й зі студентами. Завдяки таким невимушеним розмовам із душі спадає тягар пережитих негараздів. Особливо вдячний Тарас волонтерам, які допомагали і на війні, і тепер підтримують у мирному житті.

Наразі Тарас Самчук почуває себе потрібним і надалі активно працює. Він, будучи парамедиком, проводить тренінги і майстер-класи з надання першої медичної допомоги. Саме за медичні знання побратими дали йому позивний Цитрамон.
Розмова велася жваво, студенти ставили хвилюючі запитання, дівчата не приховували сліз. Адже всі ми розуміємо, що ці хлопці стримують ворога на сході, аби ми тут були в безпеці.
Проведена зустріч дає надію на подальшу співпрацю з Тарасом Самчуком, оскільки для студентів-біологів актуальним є не лише оволодіння навичками надання першої невідкладної допомоги, а й спілкування зі справжніми героями України.

 

Валентина АНДРЕЄВА,
заступник декана з виховної роботи біологічного факультету

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело