Головна / Публікації / Університетська реабілітаційна клініка отримала від Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» сучасне обладнання

Університетська реабілітаційна клініка отримала від Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» сучасне обладнання

Волинський обласний благодійний фонд «Дитяча місія. Україна» забезпечив реабілітаційну клініку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки дороговартісним обладнанням.


Заступниця керівника клініки з питань медичної та реабілітаційної роботи Олена Якобсон розповіла, що фонд надав більше як двадцять одиниць сучасного обладнання – засоби, які допомагають реабілітації пацієнтів при неврологічних порушеннях і порушеннях опорно-рухового апарату. Це, зокрема, допоміжні засоби для пересування, прогулянкові ролери для людей із інвалідністю, засоби побутової реабілітації хворих. Усі вони забезпечать висококваліфіковане надання освіти студентам спеціальностей галузі «Охорона здоров’я».

Особливу увагу Оксана Якобсон звернула на електропідйомник та динамічний і статичний вертикалізатори: «Підйомник дає змогу переміщувати людей із ураженням опорно-рухового апарату, наприклад, у басейн. Варто зазначити, що це одна з найсучасніших моделей підйомників. Також досить гостро стоїть питання вертикалізації хворого. Надані благодійним фондом вертикалізатори допомагають людям, які тривалий час перебували у нерухомому положенні, знову навчитися стояти та зробити перші кроки».

Очільниця клініки Наталія Уляницька запевняє, що допомога від Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» дуже відчутна. Вона розширить коло можливостей працівників і студентів СНУ імені Лесі Українки.

 

«Це фундаментальна допомога. Кожна річ коштує недешево. До прикладу, вартість підйомника – близько 2 тисяч євро. Насправді той, хто розбирається в обладнанні та реабілітації, розуміє, як ця допомога важлива для нас», – сказала Наталія Уляницька.

Пані Наталія розповідає, що реабілітаційна клініка на базі профілакторію СНУ імені Лесі Українки функціонує понад два роки, має своїх пацієнтів. Під час карантину діяльність довелося припинити, але зараз роботу планують відновити.

 

Одна з найголовніших функцій реабілітаційної клініки – набуття професійних навичок студентами Лесиного вишу.

«Підготовка фахівців із реабілітації, фізичної терапії, ерготерапії – дуже актуальна річ і для волинського краю, і для всієї України. Навчання бакалаврів і магістрів галузі “Охорона здоров’я” за спеціальністю “Фізична терапія та ерготерапія” складається з декількох компонентів. По-перше, теоретична підготовка. По-друге, навчання на базах реабілітаційних клінік, у відділеннях фізичної терапії й ерготерапії. Але найважливіше – це фундаментальна практична підготовка під час лабораторних занять в Університеті. А для цього потрібна матеріально-технічна база. І ця благодійна допомога сприятиме розвитку нашого Університету. Користуючись нагодою, хочемо подякувати Волинському обласному благодійному фонду “Дитяча місія. Україна” та пані Людмилі Віталіївні Лонюк за небайдуже ставлення до питання підготовки фізичних терапевтів й ерготерапевтів, за матеріально-технічну допомогу нашій кафедрі у якісній підготовці фахівців. Бажаємо фонду реалізації всіх планів й успіху на шляху добрих справ, які вони роблять. Ми завжди відкриті до діалогу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю», – підсумувала завідувач кафедри здоров’я людини та фізичної терапії, професор Ольга Андрійчук.

 

 

 

 


Відділ звʼязків із громадськістю