Головна / Публікації / Університет у смартфоні: як у СНУ впроваджують повномасштабну систему корпоративної комунікації

Університет у смартфоні: як у СНУ впроваджують повномасштабну систему корпоративної комунікації

Університет у смартфоні: як у СНУ впроваджують повномасштабну систему корпоративної комунікації

Час – це важливий ресурс для кожної організації. А для університету головне – люди. Власне, пошук додаткових можливостей розвитку мотивує до застосування дієвих засобів для діяльності в усіх сферах вищої освіти і науки: від навчального процесу та досліджень до менеджменту.   

Сьогодні загальна риса суспільного поступу – повсюдна інформатизація й упровадження на широкий загал технологій, які ще декілька років тому були предметом роботи обмеженого кола фахівців сфери ІТ й застосовувалися у площині великого бізнесу чи спеціалізованих секторів інформаційного ринку. Це, зокрема, технології менеджменту знань, створені для раціональнішої організації в середовищах розумової праці. А саме такий університет.   

СНУ імені Лесі Українки одним із перших утілив повномасштабну систему корпоративної комунікації на базі хмарних рішень. Упродовж останніх років ми створили, по суті, новий інформаційний простір для співпраці над проєктами та завданнями. Це і ділова комунікація, й електронне навчання, і спільна наукова робота. Отримавши безплатний доступ до обчислювальних потужностей, програмного забезпечення та сховищ даних, університет суттєво зекономив матеріальні ресурси. Але головне – те, що застосована технологія дає змогу реалізувати значний потенціал тих засобів, якими користуються працівники та студенти, зокрема і мобільних пристроїв.   


Переваги нової системи корпоративної комунікації вже оцінила молодь. Усі першокурсники третій рік поспіль отримують облікові записи й користуються можливостями безплатних сервісів зі збереження й обробки даних, а головне – електронного навчання. Сучасні технології онлайн-навчання з повнофункціональними засобами для відеоконференцій, віртуальними дошками, додатками для роботи в командах, а також численні офлайн-ресурси (навчальні та методичні матеріали, підручники, програмні додатки, колекції гіперпосилань тощо) вже використовуються при вивченні окремих навчальних дисциплін.   

На часі – поширення цих можливостей, повніше й ефективніше використання переваг новітніх технологій, які дають змогу не лише зекономити час, полегшити роботу викладача та студента, але найголовніше – суттєво підвищити якість освіти. Сучасне навчання – це насамперед інтенсивна комунікація, пошук і використання значних обсягів даних, створення й обмін об’ємним аудіо- та візуальним контентом. Студентам доступні електронні інформаційні ресурси з усього світу. І не використовувати їх – програти у суперництві на глобалізованому ринку праці.  


СНУ імені Лесі Українки послідовно розв’язує стратегічні завдання комплексної інформатизації в організації. «Університет у смартфоні» – не гасло, а реальність найсучасніших і перспективних рішень у сфері менеджменту. Серед таких технологій – засоби організації групової роботи, які полегшують співпрацю й обмін інформацією в організації; корпоративний портал; управління робочим процесом; технології електронного навчання й розвитку HR; планування та програмування; технології управління контентом, телеприсутності.  

Важливо, що університет обрав системне рішення – від упровадження електронного документообігу до комплексного електронного адміністрування, адже головний тренд сьогодення в інформатизації – програмна й апаратна конвергенція, а також оптимізація для користувача, який уже не потребує спеціальної підготовки. Це дає змогу включити в корпоративну комунікацію чи не всіх працівників і студенів вишу. Звичайно, проводяться консультації та семінари для тих, хто потребує нових компетенцій для повнішого використання можливостей технологій, що постійно вдосконалюються.  


Упродовж декількох років проведено апробацію системи в окремих підрозділах і на рівні використання базових функцій: електронного листування, хмарних сховищ документів й основних додатків для офісної роботи з документами. Наступним етапом має бути включення усіх ланок і працівників організації в систему електронного документообігу, а студентів і викладачів – у процес інтенсивного використання функціоналу для електронного навчання в повсякденну практику навчального процесу.    


Ефективна сучасна система корпоративної комунікації – це, безумовно, досягнення нашого університету. СНУ імені Лесі Українки оголосив курс на вихід із рівня провінційного вишу на рівень інституцій, безпосередньо включених у систему глобальних відносин у сфері освіти. Це – результат і обраної ще на початку нинішнього десятиліття стратегії, й прогресивного підходу ректора, завжди зорієнтованого на втілення передових досягнень практики вищої школи. Наш університет – серед тих спрямованих у майбутнє закладів вищої освіти, які вже адаптовані до нових реалій ринку освітніх послуг, де вже сьогодні – царина всеосяжної електронної комунікації та Big Data. І ми готові до викликів, із цим пов’язаних. У сфері інформатизації послідовно ставимо нові стратегічні завдання, успішне розв’язання яких наблизить до головної мети – стати університетом світового рівня.  

Сергій ФЕДОНЮК, 

в.о. ректора СНУ імені Лесі Українки

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове