Головна / Публікації / Українські й американські науковці поділилися досвідом упровадження інклюзивного навчання

Українські й американські науковці поділилися досвідом упровадження інклюзивного навчання

Науково-практичний семінар «Що таке інклюзивне навчання?»

12 березня на базі факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся науково-практичний семінар «Що таке інклюзивне навчання?»

На запрошення завідувачки науково-дослідної лабораторії спеціальної та інклюзивної освіти, доктора педагогічних наук Ірини Кузави модератором семінару виступила Лі Скрагз, доктор філософії, яка викладає на кафедрі англійської філології.

Лі Скрагз народилась у м. Чарльстон, штат Коннектикут, США. Проживала на Східному узбережжі США, а також у Великобританії й Ірландії. Закінчила Флоридський Атлантичний університет у Бока-Ратоні, штат Флорида, де захистила докторську дисертацію з укладання навчальних планів і навчальних програм. Упродовж останніх 12 років працювала координатором і вчителем спеціальної освіти учнів, які мають емоційні/поведінкові вади в школах Північної Кароліни та Флориди. 2018 року Лі Скрагз стала волонтером Корпусу Миру США в Україні та викладала у Волинському інститут післядипломної педагогічної освіти. Сьогодні працює в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на кафедрі англійської філології, викладає курси інклюзивного навчання, методики викладання англійської мови та практики англійської мови.

Учасники семінару обговорили такі питання: 1. Учні в інклюзивному класі – хто вони? 2. Як розпізнати учня з особливими освітніми проблемами. 3. Стереотипи щодо інклюзивного навчання. 4. Особистісно орієнтовані методи навчання в інклюзивному класі. 5. Якісні навчальні стратегії для гнучкого реагування на розмаїття потреб учнів. 6. Нейророзмаїття. 7. Диференціація та скафолдинг.

В обговоренні дискусійних питань взяли участь викладачі факультету педагогічної освіти та соціальної роботи СНУ імені Лесі Українки, співробітники науково-дослідної лабораторії спеціальної та інклюзивної освіти, члени Волинського осередку Української асоціації корекційних педагогів (УАКПП), а також викладачі Академії рекреаційних технологій і права, Луцького педагогічного коледжу, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди й асистенти вчителів, які працюють в умовах інклюзивної освіти Волині.

Під час засідання Лі Скрагз провела тренінг із упровадження інклюзивного навчання. Доктор поділилася досвідом залучення осіб із особливими освітніми потребами в навчальний процес у США, продемонструвала техніки роботи в навчально-орієнтованій групі та стратегії усунення бар’єрів для успішного навчання в інклюзивному класі. Присутні ділилися досвідом роботи з учнями з різними ООП і виконували руханки та мотиваційні вправи. Після засідання всі охочі поспілкувалися з американською професоркою та зробити фото на згадку. Переклад здійснювала доцентка кафедри англійської філології Олена Галапчук-Тарнавська.

Кафедра англійської філології

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело