Головна / Публікації / У виші із робочим візитом перебував Єгор Стадний

У виші із робочим візитом перебував Єгор Стадний

20 грудня у СНУ імені Лесі Українки відбулася Q&A session із заступником міністра освіти і науки України Єгором Стадним. Розмова з викладачами вишу стосувалася викликів і перспектив у сфері вищої освіти, найближчих змін, які розпочинаються із січня 2020 року.
Докладно Єгор Стадний розповів про реформування системи фінансування. Так, кошти розподілятимуться за шістьма показниками: масштаб університету; регіональний коефіцієнт (Київ  1, Львів, Харків  1,03, решта  1,07); контингент (кількість студентів, але, наприклад, спудеї природничих спеціальностей у перевазі); показник якості (вимірюватиметься з січня 2021 року)  працевлаштування випускників, відсоток успішності зайнятості, чи обіймана посада вимагає вищої освіти; надходження коштів із позабюджетних джерел; входження до міжнародних рейтингів.
Також ішлося про ще одну інновацію  індикативну собівартість, згідно з якою регулюватиметься ціна на навчання в університеті, а також фінансову автономію вишів, освіту для дорослих.
Єгор Стадний відповів на запитання викладачів щодо ліцензування спеціальностей відповідно до специфіки закладу; бюджетного навчання студентів; оцінки діяльності ректорів тощо.
Наостанок зустрічі Єгор Стадний подякував усім за спілкування, адже надзвичайно важливо, щоб зміни, які започатковує міністерство, були зрозумілі тими, хто їх реалізовуватиме.

  Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове