Головна / Публікації / У СНУ розповіли, як і чому Тризуб став гербом України

У СНУ розповіли, як і чому Тризуб став гербом України

9 жовтня на факультеті історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки відбулася презентація альбому «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», який видали за підтримки Українського культурного фонду.

Авторів книги представив доцент кафедри нової та новітньої історії України, кандидат історичних наук Володимир Пришляк.

Як зазначили автори – доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, голова Українського геральдичного товариства Андрій Гречило та заступник головного редактора видавництва «Родовід» Богдан Завітій ‒ книга створена до 100-річчя герба Української Народної Республіки. Історична подія відбулася 25 лютого 1918 року в Коростені ‒ того дня Центральна Рада прийняла Тризуб за герб УНР.

Творці проекту розповіли про українські символи від княжих часів до сьогодення, що вдалося зібрати з іконографічних матеріалів за час роботи над виданням, які ще історичні символи претендували на роль національного й державного 100 років тому, та чому вибрали саме Тризуб.

Потому присутні мали можливість поставити питання Андрію Гречилу та Богдану Завітію.

На завершення зустрічі автори передали презентовану книгу в бібліотеку Лесиного університету.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело