Головна / Публікації / У СНУ обговорили актуальні проблеми розвитку українського мистецтва

У СНУ обговорили актуальні проблеми розвитку українського мистецтва

12 квітня на факультеті культури та мистецтв відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського мистецтва: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти». На початку заходу хвилиною мовчання вшанували нині покійного декана факультету Андрія Миколайовича Гордійчука – ідейного натхненника й організатора цієї конференції.

На пленарному засіданні кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри історії, теорії мистецтв та виконавства нашого університету Ольга Коменда поділилася зі студентами та викладачами своїми міркуваннями про індивідуальний стиль такої багатогранної постаті, як композитор і хоровий диригент Кирило Стеценко, простеживши його індивідуальний стиль від виконавства до громадської діяльності як чинник творчого універсалізму. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри культурології та хореографічного мистецтва Леся Косаковська розповіла присутнім про мистецько-педагогічну спадщину хореографа Василя Авраменка, який вивів українські народні танці на фаховий освітній рівень, у творчості його учнів і послідовників. Директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко повідав про особливості організації 15-ти музичних фестивалів Стравінського в Устилузі та Луцьку.

На завершення пленарного засідання виступила проректор з наукової роботи та інновацій Наталія Павліха: «В житті кожної людини важливими почуттями є правда та доброта, які лежать в основі миру в суспільстві. А мистецтво та культура, на мою думку, доповнюють їх почуттям краси. Український народ, маючи надзвичайно багату культурну й історичну спадщину, повинен пишатися цим. І ми сьогодні, перебуваючи на роздоріжжі політичному, соціально-економічному, повинні задуматися, чи можемо собі дозволити цим легковажити. Крім того, саме збереження культурної спадщини, розвиток мистецтва допомагають нам свідомо стати отим єдиним могутнім народом». Наталія Володимирівна відзначила, що їй надзвичайно приємно, що в цей день на факультеті культури та мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки зібралися люди, які вболівають за розвиток мистецтва та культури в Україні: «Ми повинні розуміти, що носії культури, мистецтва – це люди, талановиті, творчі, добрі, а носіями загальної культури є саме ви, які бажають розвивати Богом дані вам таланти. І ви заслуговуєте на пошану». «Попри всі негаразди, дар культури, мистецтва робить Україну країною могутньою, миротворчою і гідною міжнародної пошани й уваги», – підсумувала проректор Наталія Павліха.
Захід продовжив круглий стіл за участі заслуженого діяча мистецтв України, головного режисера Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г Шевченка Михайла Ілляшенка, який уперше завітав на факультет. Михайло Васильович подякував організаторам за запрошення, адже «це особливий момент спілкування». Режисер розповів присутнім про театр сьогодні, його традиції, потребу в думці глядачів, відзначив тенденції, що впливають на театр і драматургію, літературу як основу роботи театру, звернення до класичних творів тощо.
Завершилася конференція секційними засіданнями: «Вокально-хорове мистецтво у вищій школі: теорія, практика фахової підготовки студентської молоді»; «Інструментальне виконавство в структурі професійної підготовки музикантів-педагогів»; «Сучасна художня освіта: теорія та практика»; «Хореографічна культура України: педагогічні та мистецькі аспекти»; «Проблеми та перспективи української культури – самоорганізація суспільства та роль особистості».

Інна МОГІЛЕВСЬКА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело