Головна / Публікації / У СНУ імені Лесі Українки відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

У СНУ імені Лесі Українки відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

24 листопада 2017 р. на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з порядком денним «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

На засіданні були присутні перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, народні депутати України Іван Кириленко, Тарас Кремінь, Ірина Констанкевич, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Людмила Єршова, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Алла Луцька, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, начальник Управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна та інші представники владних структур, навчальних закладів, освітянської громадськості.

Цього дня дискутували щодо реформування освітньої галузі з метою забезпечення якісного рівня освіти. Обговорювалися та вносилися пропозиції щодо імплементації Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про вищу освіту». Активно обговорювали питання фінансування професійно-технічної освіти в Україні, яке перевели із державного бюджету на обласні та роботу влади над новою формулою фінансування освітніх закладів. Акцентували увагу на недоліках та протиріччях законодавства України щодо визначення повноважень місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в освітній галузі щодо забезпечення збалансованого соціального й економічного розвитку області, забезпечення рівного доступу до якісної освіти на всіх рівнях дітям з особливими потребами, зокрема за місцем проживання, реалізації державної політики в галузі освіти. Обговорювалися також питання щодо сприяння підняттю престижності роботи педагогічного працівника шляхом забезпечення гідної оплати праці, виплати стипендій студентам.

Присутніх хвилювало зростання трудової міграції, відтік молоді за кордон. Адже проблема полягає в тому, що більшість випускників навчальних закладів, отримавши диплом, не може працевлаштуватися за спеціальністю. І проблема ця не лише в якості освіти, а й у тому, що молодь сприймає Україну як точку відправлення в Європу, де є стабільність, де не змінюються щороку закони, тому реструктуризація освіти повинна йти в комплексі розвитку усієї системи, адже освіта – першооснова, база, з якою людина йде в життя.

На проблеми сільської, професійної (професійно-технічної) освіти, фінансові забезпечення навчальних, позашкільних закладів звернули увагу народні депутати України.

Опісля обговорення нагальних питань, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, котрий головував на засіданні, вручив подяки Комітету за багаторічну сумлінну працю педагогам, працівникам навчальних закладів Волинської області. Такої відзнаки, зокрема, була удостоєна декан факультету педагогічної освіти та соціальної роботи СНУ імені Лесі Українки, професор Анна Лякішева.


За результатами виїзного засідання (після узагальнення пропозицій та зауважень, які були висловлені під час зустрічей з педагогічними працівниками та під час засідання) ухвалено відповідне рішення Комітету. 

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело