Головна / Публікації / У пошуках національного супергероя: студентам-журналістам презентували український історичний вестерн

У пошуках національного супергероя: студентам-журналістам презентували український історичний вестерн

Супергерої всесвіту Marvel та DC заполонили полиці українських книгарень, а екранізації  цих історій мають шалений успіх серед молоді. А чи можете ви назвати хоча б одного українського супергероя?

9 жовтня у рамках літературного туру Україною до Луцька завітала Лора Підгірна – українська письменниця, журналістка та авторка проекту «Літературний туризм». Під час зустрічі в юнацькій бібліотеці пані Лора презентувала студентам факультету філології  та журналістики СНУ імені Лесі Українки свій роман «Омбре. Над темрявою і світлом», який отримав перемогу на літературному конкурсі «Коронація слова». Принагідно письменниця розповіла про «українського Джеймса Бонда» – Марка Шведа, пригоди якого описала в двох книгах: «Червона Офелія та «Печатка Святої Маргарити». Але його історія не закінчуються в другій книзі, адже за словами авторки серія складатиметься з десяти частин. Сама Лора Підгірна визначає цю книгу, як український історичний вестерн, з героєм, який нічим не поступається добре знаному Джеймсу Бонду.

«Ми звикли читати книги і дивитись фільми про чужих героїв, які захищають чужі національні інтереси. Але ж і в Україні є чимало героїв,  вигаданих і реальних, які жили і живуть, проте молодь мало про них знає. Або не знає взагалі», – каже Лора Підгірна. Метою туру є популяризація української історії серед молоді та літературного туризму в Україні.

Цікаво, що під час пошуку матеріалів для книги «Омбре. Над темрявою і світлом» письменниця знайшла докази існування ордену тамплієрів на Волині. І додала, що було б чудово, якби читачі її роману ходили по Луцьку у пошуках того чи того місця, яке описане в книзі, як свого часу робили фанати книги Дена Брауна «Код да Вінчі».

Час, відведений на презентацію, промайнув непомітно, адже Лора Підгірна зацікавила слухачів історичними фактами, на тлі яких написані її книги. На завершення зустрічі письменниця охоче відповіла на запитання слухачів, та влаштувала автограф-сесію.

Вікторія СЛОБОДЯН,

студентка 2 курсу факультету філології та журналістики («Видавнича справа та редагування»)

Фото – Дарія МИХАЙЛОВА

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело