Головна / Публікації / У Лесиному виші вручили дипломи та сертифікати випускникам проекту «Норвегія-Україна»

У Лесиному виші вручили дипломи та сертифікати випускникам проекту «Норвегія-Україна»

10 липня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбувся випуск учасників проєкту «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему» за напрямом «Інформаційні технології в малому бізнесі», які отримали диплом Міністерства оборони Норвегії та Міністерства закордонних справ Норвегії, сертифікати Норвежського Університету NORD та СНУ імені Лесі Українки.

 

Проєкт «Норвегія-Україна», основу якого складає професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, розпочався у 2003 році. З української сторони проєкт втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації (м. Київ), партнером проєкту з норвезького боку є Університет NORD (м. Будо, Норвегія). Команда Фонду на чолі з Володимиром Рубцовим долучила до реалізації проєкту 15 українських університетів, серед яких із 2014 року – і Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Фінансування проєкту на 100% здійснюється Міністерством закордонних справ Норвегії.

 

 

Метою проєкту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ і реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, учасників АТО та ООС, членів їхніх сімей і  сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

 

Реалізація цього проєкту сприяє працевлаштуванню учасників проєкту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців; створенню власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формуванню ресоціалізації в цивільне життя.

 

 

На випуску були присутні ректор СНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій, з питань туризму та курортів Волинської ОДА Ігор Чуліпа, директор Громадської організації «Центр громадської освіти» Ольга Іванків.

 

Президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов розповів про здобутки проекту «Норвегія-Україна» за весь період його реалізації. За цей час новий фах здобуло понад десять тисяч учасників проекту, із них 76% працевлаштувалися або відкрили власну справу.

 

 

«Цей проєкт об’єднав велику кількість людей, зробив їх одним цілим. Мені приємно повідомити, що наша співпраця триматиме й надалі. Вже підписано угоду з Міністерством оброни Норвегії та Університетом NORD на наступні три роки, і, гадаю, цим проектом наша співпраця не обмежиться», – запевнив Володимир Рубцов.

 

Анатолій Цьось разом із Романом Карпюком привітали випускників та урочисто вручили диплом Міністерства оборони Норвегії і Міністерства закордонних справ Норвегії, сертифікати Норвежського Університету NORD та СНУ імені Лесі Українки. 

 

На завершення царемонії виступили учасники проєкту зі словами подяки за реалізацію проєкту, який є надзвичайно актуальним з огляду на важливість повернення до нормального життя людей, які беруть участь у військових діях на Сході України.