Головна / Публікації / У Лесиному виші відкрили інклюзивний простір

У Лесиному виші відкрили інклюзивний простір

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки з’явився сучасний інклюзивний простір. Інклюзивний хаб облаштували у приміщенні корпусу Н на вулиці Винниченка, 30а, де розташована бібліотека і факультет філології та журналістики.


На урочистому відкритті хабу був присутній ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, представниця БФ «Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом» Катерина Шкльода, батьки дітей із інвалідністю, які відвідуватимуть простір.

 

Дійство розпочали з презентації творчого доробку вихованців хабу – музично-літературної композиції «Бабаї».

«Сподіваємося, що це буде не просто комфортне, затишне приміщення, а місце сили, об’єднання зусиль громадських організацій міста, всієї луцької спільноти, Волинського національного університету імені Лесі Українки та справжньої інклюзивної атмосфери, інклюзивного ставлення до життя», – сказала координатор проєкту «Створення інклюзивного хабу» Вікторія Колодяжна.

 

Вона також розповіла, що проєкт реалізував БФ «Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду та за участі Університету імені Лесі Українки та ГО «Інклюзивні студії». Проєкт передбачає декілька напрямів: проведення тренінгів для спеціалістів; організація приміщення хабу; створення музичної та театральної інклюзивних студій, де зможуть займатися діти з інвалідністю та без. Саме в цьому напрямі партнером став Волинський національний університет імені Лесі Українки, який виділив частину приміщення бібліотеки, де Благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом”» зробив ремонт приміщення відповідно до всіх вимог доступності.

 

Представниця фонду Катерина Шкльода наголосила на потребі функціонування таких майданчиків, адже для людей із інвалідністю важлива увага, розвиток, підтримка спеціалістів. Також Катерина Шкльода висловила сподівання, що цей інклюзивний хаб буде діяти довго на благо міста.

 

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось подякував за допомогу в реалізації проєкту БФ «Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом», Українському культурному фонду та працівникам вишу, які долучилися до створення хабу.


«Цивілізованість країни визначають тим, як вона ставиться до людей із інвалідністю. Так само успішний університет не може ефективно існувати без інклюзивного простору. У нас навчаються студенти спеціальності “Спеціальна освіта”. Вони обов’язково проходитимуть тут практику. Я переконаний, що діяльність хабу буде посилюватися і розвиватися»,  наголосив Анатолій Васильович.

 

Відділ зв'язків з громадськістю