Головна / Публікації / У Лесиному виші відбулася наукова конференція, присвячена Папі Римському Івану Павлу ІІ

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулося панельне засідання наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження Папи Римського Івана Павла ІІ і планової беатифікації архієпископа Стефана Висоцького.

Захід відбувся у четвер, 22 жовтня, в конференц-залі Університету за участі ректора ВНУ імені Лесі Українки Анатолія Цьося, проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариси Засєкіної, єпископа Мар'яна Бучека, , голови правління Центру українсько-польської співпраці Володимира Польового, викладачів Університетету та представників Польщі - віцепрезидента Інституту пам’яті та культурної спадщини східного пограниччя Мачея Тадеуша Кулака, директора Центру європейських проектів доктора Лєшека Буллєра.

Організатором багатоденної конференції став Інститут пам’яті та культурної спадщини східного пограниччя у Варшаві (Республіка Польща).В Україні одним із партнерів є Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Під час конференції, її учасники переглянули фільм "ХХ століття Карля Войтили" режисера Олександра Ушакова та поспілкувалися зі співавтором фільму єпископом Мар'яном Бучаком.

«Особистість Івана Павла ІІ – надзвичайно велична. Це не лише польський діяч, а й діяч світового рівня. Я раніше не міг уявити, що священник може з дітьми йти в туристичний похід, грати ігри, сплавлятися на каяках. На мою думку, Іван Павло ІІ ніс в релігію людяність і любов. Все життя він присвятив, щоб долучити молодь до освіти. Це унікальна особистість і нам потрібно робити максимально все, щоб про нього знала молодь, ми наслідували і виконували його заповіді. Тоді наш світ стане добріший, а наші люди будуть жити краще», - сказав Анатолій Цьось.

Також учасників конференції привітала у стінах Університету проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна. Вона підкреслила, що дуже символічний той факт, що панельне засідання конференції відбувається у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, адже заклад демонструє чітки міжнародний вектор і має тісну міжнародну співпрацю і логічно, що ця конференція локалізується саме у Луцьку.

«Іван Павло ІІ був переконаний, що саме слово може змінити цей світ. Найбільше у біографії цієї людини мене вразило те, що у Кенетрберійському соборі є почесне місце, присвячене Івану Павлу ІІ, адже саме він вперше за 450 років провів богослужіння з архієпископом Кентерберійським. Це говорить про те, що встановлювати діалог, як робила ця людина мабуть ніхто не вмів. Для нього віра була любов’ю, розумінням. Бажаю, щоб голос вашої конференції зробив цей світ іншим в плані відносин, встановлення діалогу культур», - сказала пані проректорка.

Також учасники дійства мали можливість прослухати короткий реферат про Івана Павла ІІ єпископа Мар'яна Бучака та  переглянути експозицію присвячену 100-річчю з дня народження святого Івана Павла ІІ, на відкритті якої у костелі святих Петра і Павла ректор Лесиного вишу Анатолій Цьось був нещодавно присутній.

Відділ зв'язків з громадськістю