Головна / Публікації / У Лесиному виші стартувало післядипломне навчання лікарів

У Лесиному виші стартувало післядипломне навчання лікарів

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки розпочалося післядипломне навчання лікарів. 18 вересня у Волинській обласній клінічній лікарні відбувся перший захід у межах післядипломної освіти медиків – виш спільно з Управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА організували День офтальмолога. Першопрохідцями у післядипломній освіті стали лікарі-офтальмологи Волинської області та міста Луцька. 


Розпочалося дійство із настановчих слів виконувача обов’язків КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Олександра Дударя, в. о. начальника Управління охорони здоров’я Волинської ОДА Людмили Тимощук, ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолія Цьося та проректора з науково-педагогічної роботи та інновацій вишу Вадима Ульянова. 


Модератором зустрічі була завідувачка обласним офтальмологічним центром Надія Ульянова. Вона зазначила, що постійне вдосконалення лікарів неможливе без кооперації закладів практичної охорони здоров’я із ЗВО. Таку тезу підтримав ректор Анатолій Цьось, який нагадав, що Університет і лікарня підписали угоду про співпрацю, згідно з якою освітяни матимуть хорошу базу практики, а медики долучатимуться до підготовки кваліфікованих кадрів, які у майбутньому підсилять колектив лікарні. 


«Приємно, що ми маємо Медичний інститут, ліцензовані післядипломну освіту й інтернатуру. Я переконаний, що ця освіта буде якісною та забезпечить підготовку кваліфікованих фахівців. Тому бажаю всім гарно виконувати свою роботу, щоб Волинь стала краєм науки, освіти та медицини», – звернувся ректор Лесиного вишу до медиків.  


Як розповів проректор з науково-педагогічної роботи та інновацій Вадим Ульянов, сьогоднішній захід став початком післядипломної освіти за всіма медичними спеціальностями, адже в липні Університет отримав ліцензію на післядипломну освіту та на підвищення кваліфікації лікарів. Також Вадим Олексійович підкреслив, що, крім цього, в серпні Лесин виш отримав ліцензію і на інтернатуру. 


«Ми системно підійшли до процесу підготовки медичних кадрів – започаткували разом додипломну та післядипломну освіту. Додипломна освіта на І–ІІ курсі Медичного інституту розпочалася 15 вересня, а 18 вересня ми розпочинаємо реалізацію післядипломної освіти. Сьогодні відбудеться своєрідна офтальмологічна школа, де лікарі приділять увагу діагностиці та лікуванню захворюванням сітківки ока. Упродовж дня будуть прочитані лекції; відбудеться організаційне засідання щодо покращення систематизації офтальмологічної допомоги населенню», – розповів проректор із науково-педагогічної роботи та інновацій. 


Після участі у сьогоднішньому заході з післядипломної освіти кожен лікар отримає сертифікат із підписами ректора, директора лікарні й очільниці Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, який засвідчуватиме, що учасник отримав 10 балів професійного розвитку. Варто зазначити, що це доволі цінний здобуток, адже кожен лікар щороку повинен заробити 50 таких балів. 


«Ми хочемо, щоб слова “безперервний професійний розвиток” насичувалися інформацією, практичним значенням, щоб лікарі після наших заходів отримували новий досвід, теоретичну інформацію та засвоювали нові практичні компетентності. Тільки тоді можна буде вважати, що наша місія для громадян області, лікарів і суспільства виконана», – підсумував Вадим Ульянов. 

 

Відділ зв’язків із громадськістю