Головна / Публікації / Тренінг із фактчекінгу для студентів-журналістів

Тренінг із фактчекінгу для студентів-журналістів

Вступивши на факультет філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, ми здобуваємо знання не лише на класичних парах, а й на різноманітних семінарах, тренінгах та майстер-класах провідних українських фахівців.

Так, 11 жовтня в корпусі Н нашого університету відбувся тренінг, цікавий в першу чергу майбутнім журналістам та редакторам. Головний редактор інтернет-ресурсів FactCheck-Ukraine  та Checkregion.info Олександр Гороховський поділився досвідом фактчекінгу, тобто перевірки фактів, на основі посібника «Фактчек як тренд розслідувань: можливості та переспективи». Видання підготовлене експертами FactCheck-Ukraine. Спікер детально описав етапи роботи над аналізом висловлювань політиків у ЗМІ (особливості відбору досліджуваних матеріалів, нюанси аналізу та класифікації фактів), а також окреслив специфіку винесення вердиктів досліджуваним тезам («правда», «напівправда», «брехня»), що були офіційно виголошені політичними діячами.

Теоретичну частину майстер-класу доповнювали невеликі практичні завдання, які з цікавістю виконували не лише студенти, а й присутні викладачі. Також аудиторія обговорила поняття маніпуляції (як найбільшого «ворога» фактчекінгу) та прийоми її застосування.  На завершення Олександр Гороховський подав оригінальну класифікацію досліджуваних спікерів за компетентністю та складністю спростування.


Тренінг відбувся за підтримки Асоціації міжнародних справ (Чехія) та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Усім учасникам вручили сертифікати.

Оксана КАШТАЛЯН,

студентка другого курсу

факультету філології та журналістики

(освітня програма «Видавнича справа та редагування»)

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело